Poznajmy się – spotkania dla osób interpłciowych i ich rodziców

Jesteś osobą interpłciową? Jesteś osobą, która urodziła się z ciałem posiadającym nietypowe cechy płciowe? Zdiagnozowano u Ciebie wrodzony przerost nadnerczy, niewrażliwość na androgeny, zespół Swyera (dysgenezja gonad), MRKH, zespół Turnera czy zespół Klinefeltera lub posiadasz inne cechy świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym? A może jesteś rodzicem / opiekunem prawnym dziecka ze zróżnicowanymi cechami płciowymi? Jeśli choć jedna z Twoich odpowiedzi brzmi tak, zachęcamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniach Poznajmy się.
W niewielkim gronie, w warunkach całkowitej dyskrecji tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której można poznać inne osoby o podobnym doświadczeniu, usłyszeć ich historie i opowiedzieć własną (o ile poczujesz na to gotowość). Przekonać się, w ilu obszarach nasze historie są zbliżone i możemy od siebie czerpać, a gdzie moja historia jest tylko moja. Spotkania Poznajmy się są również okazją, aby zdobyć lub poszerzyć wiedzę nt. interpłciowości.
Zgłoś się
Na spotkania zapraszamy osoby interpłciowe/interseksualne, osoby, które urodziły się z ciałem posiadającym nietypowe cechy płciowe, u których stwierdzono wymienione na wstępie lub inne kombinacje cech świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym.
Niezależnie od tego jak się identyfikujesz i jaka jest Twoja tożsamość, jeśli chcesz wziąć udział napisz do nas na adres inter@kph.org.pl. Zapewniamy anonimowość.
Na spotkania oddzielnej grupy zapraszamy rodziców / opiekunów prawnych dzieci u których stwierdzono wymienione na wstępie lub inne kombinacje cech świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym.
Warunki uczestnictwa w spotkaniach
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu, nocleg oraz wyżywienie.
Terminy i miejsce spotkań
Pierwsze z dwóch spotkań zaplanowanych w ramach cyklu Poznajmy się odbyło się dn. 24 – 25 listopada. O terminach kolejnych spotkań poinformujemy bezpośrednio osoby uczestniczące.
Spotkania odbywają się w Warszawie.
Prowadzące spotkania
Spotkania są prowadzone przez dwie trenerki – Magdę Rakita i Katarzynę Remin.
- Magda Rakita – zawodowo zajmuje się fotografią dokumentalną i produkcją multimedialną. Jest również osobą interpłciowa. Magda zajmuje się budowaniem sieci wsparcia dla osób inter oraz osób o zróżnicowanych cechach płciowych lub różnicach w rozwoju płci. Pracuje także nad zwiększaniem świadomości poprzez edukację, rozmowy i kampanie medialne. Magda współpracuje z IntersexUK, niedawno rozpoczęła nowy projekt książki “Jeden Przecinek Siedem” zawierającej rozmowy i historie osób interpłciowych, ich partnerów i rodziców.
- Katarzyna Remin – pracuje na co dzień w organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii. Jest m.in. trenerką antydyskryminacyjną i od 7 lat prowadzi cykl spotkań dla rodziców gejów, lesbijek i osób transpłciowych. Utrzymuje osobiste kontakty z osobami interpłciowymi w Europie w tym z Organization Intersex International. Jej rola w grupie polegać będzie na współtworzeniu poczucia bezpieczeństwa, otwartości i wzajemnej uważności.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących spotkań dla osób interpłciowych Poznajmy się prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Joanną Skonieczną: jskonieczna@kph.org.pl, tel. +48 22 423 64 38
This project was funded by the European Union’s Rights, Equality and Citizenship Programme (2014-2020) under grant agreement No 777268.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
25.04.2025
Co się dzieje z Ustawą o związkach partnerskich?
-
25.04.2025
Many Mornings i Dominik Więcek wspierają KPH w kampanii „Skarpetki, które pomagają”!
-
25.04.2025
[CYKL ŻOŁNIERZE LGBT+] „Patriotyzm patriotyzmem, ale co masz zrobić, gdy ojczyzna cię nie wspiera?”
-
24.04.2025
“Strefy wolne od LGBT” przeszły dziś do historii!
-
24.04.2025
[CYKL ŻOŁNIERZE LGBT+] Najbardziej się bałem, że trafię na dowódcę homofoba
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.