Wesprzyj KPH

25 kwietnia w Płocku odbędzie się akcja „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, w której udział weźmie m.in. perkusista zespołu Lao Che, Michał Dimon Jastrzębski.

O tym, że jest gejem muzyk powiedział przy okazji udziału w kampanii społecznej KPH „Ramię w ramię po równość” (wideo dostępne TUTAJ). Od coming outu muzyka minęło 2,5 roku. O to, czy coś zmieniło od tego czasu, będą mogły zapytać perkusistę osoby, które 25 kwietnia wezmą udział w akcji „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” w Domu Darmstadt w Płocku (więcej o akcji TUTAJ).

Ujawniając swoją orientację poczułem się jakbym zdjął mocno za ciasne buty, które nosiłem przez wiele lat.

Miało to kolosalne znaczenie dla naszego związku. Nie wstydzimy się tego, że jesteśmy ze sobą, że się kochamy, że prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. To nie jest powód do wstydu czy ukrywania tego –  wręcz przeciwnie. W momencie, w którym to zrobiliśmy poczuliśmy ulgę  mówił wówczas Dimon. Od coming outu muzyka minęło 1,5 roku. O to, czy coś zmieniło od tego czasu, będą mogły zapytać perkusistę osoby, które 25 kwietnia wezmą udział w akcji „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” w Domu Darmstadt.

Przyjdź i porozmawiaj o związkach partnerskich

W spotkaniu „Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem” Domu Darmstadt, gdzie między 17:00 a 19:00  poza muzykiem Lao Che uczestniczyć będą: mama geja, nauczycielka, aktywistka LGBT oraz para gejów.  Nasze spotkanie będzie formułą nawiązywało do Żywej Biblioteki. Oznacza to, że osoby, które przyjdą do Domu Darmstadt będą miały możliwość przeprowadzenia indywidualnej rozmowy z zaproszonymi przez nas gośćmi – mówi Magdalena Świder z KPH i dodaje:

To wyjątkowa okazja, aby zadać wszystkie nurtujące nas pytania osobom, dla których temat związków partnerskich jest bardzo ważny, jak np. dla mamy geja, która marzy o tym, by jej syn miał możliwość sformalizowania związku z osobą, którą kocha, czy dla pary gejów, którzy nie chcą dłużej żyć na kocią łapę.

Na miejscu będzie też dostępne stoisko KPH z bezpłatnymi publikacjami i broszurami dotyczącymi osób LGBT. Będzie też kącik dla dzieci z wielkoformatową kolorowanką, co pozwoli na udział w spotkaniu rodzicom maluchów.

„Przez żołądek do serca – o związkach partnerskich ze smakiem”25 kwietnia (środa)  |godz. 17:00 – 19:00 | Dom Darmstadt (Stary Rynek, Płock)

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?