Wesprzyj KPH

20 lipca 2019 roku w Białymstoku w Polsce doszło do próby pogromu twierdzi Kampania Przeciw Homofobii i namawia do podpisania apelu „O krok od pogromu: władzo, Kościele obudźcie się”. KPH uważa, że środowiska przeciwne białostockiemu Marszowi Równości urządziły polowanie na ludzi. Odpowiedzialnymi za nienawiść i agresję, która zawładnęła ulicami Białegostoku Kampania uważa władzę i przedstawicieli Kościoła, z ust których od miesięcy wylewa się homofobiczny jad.

Podpisz apel TUTAJ

Treść apelu:

20 lipca 2019 roku w Białymstoku w Polsce doszło do próby pogromu.

Homofobiczny jad wylewający się od miesięcy z ust władzy oraz przedstawicieli Kościoła doprowadził w Białymstoku do polowania na ludzi – na uczestników i uczestniczki Marszu Równości, naszych współobywateli i współobywatelki, rodziny z dziećmi.

Czas, aby ci, którzy zasiali w polskim społeczeństwie ziarno homofobicznej nienawiści przyznali się do winy, przeprosili i podjęli działania zmierzające do zahamowania fali agresji przetaczającej się przez Polskę.

Kopniak w głowę, szarpanina, plucie w twarz, wybuchające pod nogami petardy, deszcz butelek i kamieni, chór tysiąca gardeł wykrzykujący „wypier*ać ped*y” – tak wyglądała reakcja na Marsz Równości w Białymstoku. Marsz, który mimo wszystko przeszedł! A przeszedł dzięki sile i determinacji odważnych maszerujących przy jednoczesnej zgodzie na agresję i przemoc ze strony władzy oraz przedstawicieli Kościoła.

Nie mamy zgody na taką Polskę! Dlatego żądamy od przedstawicieli władzy i przedstawicieli Kościoła przyznania się do winy i przeprosin za krzywdę wyrządzoną nam wszystkim – nam czyli Polsce. To Wy jesteście odpowiedzialni za to, że w Białymstoku doszło do próby pogromu. I to Wy musicie teraz ponieść tego konsekwencję, prosić o wybaczenie i skorzystać ze wszystkich dostępnych Wam środków, aby odbudować Polskę tak, by nasz kraj stanął na fundamentach akceptacji i miłości.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?