Wesprzyj KPH

Dyskusja w Europarlamencie dotycząca rezolucji ogłaszającej Unię Europejską „Strefą wolności dla osób LGBTIQ” za nami. W czasie trwającej godzinę debaty głos zabrało 32 europosłanek i europosłów. Głosowanie nad przyjęciem rezolucji już jutro, 11 marca między godziną 9:45 a 11:00. Tymczasem Kampania Przeciw Homofobii zebrała najmocniejsze wypowiedzi dzisiejszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego.

Stoję za Wami moi tęczowi bracia i siostry murem! – Łukasz Kohut (S&D)

Nazywacie nas szaleńcami, osobami perwersyjnymi, a my chcemy tylko równości. Prosimy Was jedynie o bezpieczeństwo. Jedyne, czego chcemy to wolność! Będziemy walczyć o naszą wolność, bezpieczeństwo i równość – Terry Rientke (G/EFA)

Nigdy w moim imieniu! Nie wykorzystujcie swojej homofobii jako przykrywki do rasizmu i islamofobii – Malin Bjork (GUE/NGL)

Rezolucja ogłaszająca Unię Europejską „Strefą wolności dla osób LGBTIQ” to jasny przekaz – to nasza obietnica dla LGBT – że Europarlament zawsze będzie po ich stronie – Pierre Karleskind (RE – Grupa Renew Europe)

W Unii Europejskiej strefy wolne od tzw. ideologii LGBT przypominają nam o barbarzyństwach naszej przeszłości – Iratxe Garcia Perez (S&D)

Każda osoba w Unii Europejskiej powinna być szanowana. Wydaje się to proste, ale w Polsce i na Węgrzech tak nie jest. Tysiącom osób w tych krajach kradnie się ich prawa – Cyrus Engerer (SND)

Musimy walczyć aż tolerancja zapanuje w Europie. Każda para homoseksualna powinna mieć prawo iść po ulicy za ręce bez strachu – Moritz Körner  (Grupa Renew Europe)

Prawa osób LGBTIQ to prawa człowieka i muszą być chronione w całej Unii – Sylvie Guillaume (S&D)

Już czas, aby Unia Europejska stała się strefą praw człowieka, gdzie nikt nie jest wykluczany. Pani Komisarko zacznijcie działać! – Sylwia Spurek

Do nowonarodzonego wnuka: Obyś żył w Europie, w której będziesz mieć szanse być tym kim chcesz być (…). Dzisiaj możemy obalić bariery, które stoją na drodze do równości osób LGBTIQ – Komisarz ds. Równości EU Helena Dalli

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?