10 marca 2021

Najmocniejsze cytaty z debaty w Europarlamencie o “Strefie wolności dla osób LGBTIQ”

Dyskusja w Europarlamencie dotycząca rezolucji ogłaszającej Unię Europejską “Strefą wolności dla osób LGBTIQ” za nami. W czasie trwającej godzinę debaty głos zabrało 32 europosłanek i europosłów. Głosowanie nad przyjęciem rezolucji już jutro, 11 marca między godziną 9:45 a 11:00. Tymczasem Kampania Przeciw Homofobii zebrała najmocniejsze wypowiedzi dzisiejszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego.

 

Łukasz Kohut (S&D): 

Stoję za Wami moi tęczowi bracia i siostry murem!

 

Terry Rientke (G/EFA):

Nazywacie nas szaleńcami, osobami perwersyjnymi, a my chcemy tylko równości. Prosimy Was jedynie o bezpieczeństwo. Jedyne, czego chcemy to wolność! Będziemy walczyć o naszą wolność, bezpieczeństwo i równość.

 

Malin Bjork (GUE/NGL)

Nigdy w moim imieniu! Nie wykorzystujcie swojej homofobii jako przykrywki do rasizmu i islamofobii.

 

 

Pierre Karleskind (RE – Grupa Renew Europe)

Rezolucja ogłaszająca Unię Europejską “Strefą wolności dla osób LGBTIQ” to jasny przekaz – to nasza obietnica dla LGBT – że Europarlament zawsze będzie po ich stronie.

 

 

Iratxe Garcia Perez (S&D)

W Unii Europejskiej strefy wolne od tzw. ideologii LGBT przypominają nam o barbarzyństwach naszej przeszłości.

 

 

Cyrus Engerer (SND)

Każda osoba w Unii Europejskiej powinna być szanowana. Wydaje się to proste, ale w Polsce i na Węgrzech tak nie jest. Tysiącom osób w tych krajach kradnie się ich prawa.

 

 

Moritz Körner  (Grupa Renew Europe)

Musimy walczyć aż tolerancja zapanuje w Europie. Każda para homoseksualna powinna mieć prawo iść po ulicy za ręce bez strachu.

 

Sylvie Guillaume (S&D)

Prawa osób LGBTIQ to prawa człowieka i muszą być chronione w całej Unii.

 

Sylwia Spurek

Już czas, aby Unia Europejska stała się strefą praw człowieka, gdzie nikt nie jest wykluczany. Pani Komisarko zacznijcie działać!

 

 

Helena Dalli – Komisarz ds. Równości EU

Do nowonarodzonego wnuka: Obyś żył w Europie, w której będziesz mieć szanse być tym kim chcesz być (…). Dzisiaj możemy obalić bariery, które stoją na drodze do równości osób LGBTIQ.

 

Zobacz również: