Wesprzyj KPH

17 maja 1990Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie uznała, że
homoseksualizm nie jest schorzeniem psychicznym. Stwierdziła również, iż żadna orientacja seksualna (w tym homoseksualna) nie powinna być przez nikogo traktowana jako zaburzenie.

W 2005 r. dzień ten ogłoszono Międzynarodowym Dniem Walki z Homofobią (International Day Against Homophobia – IDAHO).

Z tej okazji KPH Trójmiasto oraz Teatr Powstał działający przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na happening, który odbędzie się 17 maja, o godz. 17:00, w Gdańsku, przy ul. Karmelicka 1 (przy kinie Krewetka).

Ostatnie wydarzenia w naszym kraju, m.in.: wystąpienie Wojciecha Cejrowskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w marcu b.r., gdzie powiedział, że „gejów trzeba tępić”, czy też odbywające się od kilku dni „tournee” po naszym kraju amerykańskiego pseudo-psychologa, dr Paula Camerona, który głosi kłamliwe poglądy na temat osób homoseksualnych, sprawiają, że należy przypominać o tym, że to nie homoseksualizm, a homofobia jest chorobą.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne usunęło homoseksualizm z listy psychologicznych problemów zdrowotnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wydało zarządzenie popierające to rozwiązanie. Od ponad 25 lat obie organizacje apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego na całym świecie o dementowanie błędnego przekonania o patologicznym charakterze homoseksualizmu, które nadal jest głoszone przez niektórych ludzi.
 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?