Wesprzyj KPH

Chcesz mieć pewność, że uzyskasz informację nt. zdrowia partnera lub partnerki? Wydrukuj wydaną przez KPH Kartę Informacji Medycznej I.C.E. Nasza karta jest dokumentem, który zobowiązuje personel szpitala do udzielenia informacji o stanie zdrowia partnerki lub partnera żyjącego w związku z osobą tej samej płci.

W sytuacji pandemii koronawirusa warto pamiętać, że personel medyczny ma obowiązek udzielić informacji o stanie zdrowia pacjenta/ ki osobie bliskiej.  Ministerstwo Zdrowia uznało, że osobą bliską dla pacjenta/ki jest również partner/ka tej samej płci. Oznacza to, że osoby żyjące w związkach jednopłciowych mają prawo uzyskać informacje nt. stanu zdrowia partnerki lub partnera przebywającego w szpitalu.

Masz prawo – skorzystaj z niego

Pacjent lub pacjentka ma również prawo upoważnić dowolną osobę do informacji o stanie zdrowia. Tego typu upoważnienie zazwyczaj składa się przy przyjęciu do szpitala albo przy pierwszej wizycie w poradni. Ważne i skuteczne jest również oświadczenie sporządzone poza podmiotem leczniczym. Ważne, by zawierało imię i nazwisko osoby upoważnionej oraz podpis pacjenta/ki. Takie oświadczenie może być przydatne w sytuacji nagłej, gdy dana osoba trafił do szpitala nieprzytomna nie mając możliwości wydania upoważnienia.

 Wydrukuj  Kartę I.C.E

Wydana przez KPH Karta Informacji Medycznych I.C.E. jest dokumentem wystarczającym do upoważnienia partnera/ki  osoby tej samej płci do uzyskania informacji o jej stanie zdrowia.

Kartę I.C.E możesz pobrać  TUTAJ  – wydrukuj ją, wypełnił i noś zawsze ze sobą.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?