Wesprzyj KPH

KPH zainteresowana jest rozwojem naukowych badań związanych z szeroko pojętą tematyka LGBT.

Jeśli szukasz źródeł do swojej pracy, zachęcamy do skorzystania za naszej biblioteki. Po zapisaniu się na naszą listę mailingową (można to zrobić ze strony głównej KPH) uzyskasz także dostęp do bogatego archiwum listy, w którym znajdują się artykuły prasowe z ostatnich lat poruszające tematykę LGBT. Deklarujemy także gotowość pomocy (w ramach naszych możliwości) badaczom i badaczkom zgłaszającym się do KPH w poszukiwaniu osób badanych. Drogą mailową możemy pomóc rozpowszechnić informacje o badaniu, w którym metodą jest eksperyment, wywiad lub kwestionariusz.

Jednocześnie zaznaczamy, że zależy nam na jakości promowanych przez nas badań i zgodności z ogólnie przyjętymi standardami etycznymi. Badaczom i badaczkom, którzy chcą się zwrócić do KPH o pomoc przypominamy, jakie elementy badania są szczególnie ważne.

1. Informacje o badaczach (imiona i nazwiska) oraz opiekunie naukowym badania.
2. Adres kontaktowy do badaczy i informację, że można na ten adres pisać w razie pytań.
3. Informacje o placówce/instytucji, w której badanie jest przeprowadzane
4. Pozytywna opinia Komisji Etycznej wystawiona przez instytucję, w której badanie jest przeprowadzane, jeżeli istnieje tam taka komisja.
5. Cel badania.
6.  Informacje o wymaganiach wobec osoby badanej: czas, jaki trwa
badanie, skrótowo o zadaniach, jakie będzie ona wykonywać.
7. Zapewnienie o anonimowości i tym, co będzie się działo z danymi (cele naukowe)
8. Badacze robiący badania przez Internet muszą mieć prawo do wykorzystywania w Internecie wszystkich używanych przez nich metod diagnostycznych i materiałów. Dotyczy to w szczególności testów psychologicznych (prawa autorskie!) i bodźców obrazkowych.
9. W przypadku stosowania instrukcji maskującej konieczne jest przeprowadzenie sesji wyjaśniającej bądź poinformowanie drogą mailową osób badanych o zasadności maskowania i wyjaśnienie celu badania.

W sprawie badań proszę pisać do Jana Świerszcza na adres jswierszcz@kph.org.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?