Wesprzyj KPH

11 lutego rusza XI edycja Festiwalu Równe Prawa do Miłości –  trwająca 9 dni impreza kulturalna, której celem jest pokazanie, jak różnorodna może być miłość międzyludzka. Nazywany „alternatywą dla walentynek” skupia przeszło 23 wydarzeń, w tym Dzień Otwartych Drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii, która objęła imprezę patronatem.

Festiwal Równe Prawa do Miłości rozpocznie się sobotnimi warsztatami per formatywnymi „Teatr Dialogu”, na których uczestnicy/-czki posiądą umiejętność prowadzenia dialogu na trudne i społecznie kontrowersyjne tematy. Spotkanie prowadzone przez członkinie Damskiego Tandemu Twórczego odbędzie się na terenie Stołu Powszechnego. Zresztą to nie jedyne warsztaty, które ugoszczą „piwnice” Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Już następnego dnia będzie można tam wziąć udział w zajęciach wokalnych autorstwa Zosi Hołubowskiej, a w same walentynki przeprowadzane zostaną warsztaty z pisania, podczas których uczesnicy i uczestniczki zabiorą się za listy i to do nie byle kogo. Ich adresatami staną się osoby LGBTQ-fobiczne.

Od poniedziałku do soboty codziennie w Kinotece prezentowane będą produkcje oscylujące wokół tematyki performatywności płci. Z okazji XI edycji imprezy bilet na pojedynczy seans kosztuje zaledwie 11 PLN. Wyjątkiem stanowi sobotni, premierowy pokaz filmu „Kiki” w reżyserii Sary Jordenö. Pokaz „Kiki” stanowi część cyklu pod tytułem „Vogue Day”, czyli dnia pełnego wydarzeń, w tym warsztatów oraz imprez zainspirowanych kulturą tańca vogue.

Dla tych, którzy pragną zgłębić temat życia społeczności LGBTQ w Polsce przygotowano trzy spotkania o kompletnie różnej tematyce.  W środę 15-ego lutego będzie można przyjść do Menory na pl. Grzybowskim, by posłuchać odczytów autorstwa wykładowców akademickich o języku osób nieheteronormatywnych. Dzień później swoją pracę od kuchni zaprezentuje Kampania Przeciw Homofobii – największa organizacja LGBTQ w kraju. Natomiast w piątek w lokalu „państwomiasto” odbędzie się dyskusja dotycząca transpłciowej młodzieży w szkołach.

Jeżeli ktoś chciałby poznać organizatorów i organizatorki festiwalu osobiście, zachęcamy do zjedzenia z nami w weekend lunchu w Między Nami – zaprasza koordynator festiwalu, Patryk Śledziński, który jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia bez!miar, głównego organizatora imprezy. – W tym roku otrzymaliśmy dużo wsparcia od stołecznych instytucji kultury. Wciąż jednak brakuje pomocy na promowanie kultury osób LGBTQ ze strony miasta. Dlatego ruszyliśmy z kampanią crowdfundingową na stronie zrzutka.pl – wyjaśnia.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na fanpage’u imprezy: Festiwal Równe Prawa do Miłości lub na stronie www.frpdm.bezmiar.org.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?