Wesprzyj KPH

Gdzie w Europie mogę zawrzeć związek partnerski? Co zrobić, aby szkoła była przyjazna osobom LGBT? Jak powiedzieć o swojej orientacji rodzicom? Czy jako osoba hetero mogę działać na rzecz równości? Przed Wami niepowtarzalna szansa uzyskania odpowiedzi na pytania związane z prawem, psychologią, edukacją, rodziną, wolontariatem i zdrowiem osób LGBT. 16 lutego Kampania Przeciw Homofobii organizuje Dzień otwartych drzwi, podczas którego będzie można skorzystać z bezpłatnej porady ekspertów i ekspertek KPH. A wszystko w ramach Festiwalu Równe Prawa do Miłości!

Dzień otwartych drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii to niepowtarzalna szansa, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a przy okazji zobaczyć jak wygląda siedziba największej organizacji LGBT w Polsce. Na miejscu czekać będzie na Was nasz zespół gotowy zmierzyć się z pytaniami związanymi z prawem, psychologią, edukacją, ruchem sojuszniczym, rodziną, zdrowiem, przestępstwami z nienawiści i wolontariatem. Konsultacje odbędą się 16 lutego między godziną 17:00 a 19:00 w siedzibie KPH przy ul. Solec 30a w Warszawie. Zapraszamy!

Konsultacje są indywidualne i bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy mailowe. Zgłoszenie należy wysłać na adres: biuro@kph.org.pl w tytule maila wpisując: Konsultacje oraz wybrany temat (lista poniżej). Termin zapisów upływa 15 lutego. Osoby, które nie dokonają zapisu nie będą mogły uczestniczyć w konsultacjach.

TEMATY KONSULTACJI

 • Prawo
  Co – Konsultacje z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz pracy w odniesniu do osób LGBT
  Kto – Konsultacji udzielać będzie prawnik KPH, adwokat Paweł Knut
  Dla kogo – Konsultacje skierowane są do osób LGBT i ich rodzin, osób hetero i cis, które doświadczyły przemocy motywowanej homo-, bi- oraz transfobią, studentów i studentek prawa, prawników i prawniczek oraz  do wszystkich osób zainteresowanych tematem.
 • Psychologia
  Co – Konsultacje dotyczyć będą problemów natury psychologicznej, z jakimi spotykają się osoby LGBT
  Kto – Konsultacji udzielać będzie psycholożka KPH, Wiola Jaworska.
  Dla kogo – Konsultacje skierowane są do osób LGBT i ich rodzin, studentów i studentek psychologii, psychologów i psycholożekoraz  do wszystkich osób zainteresowanych tematem.
 • Zdrowie
  Co – Tematem konsultacji będzie zdrowie osób LGBTI oraz prawa pacjentów i pacjentek LGBTI.
  Kto – Konsultacji udzielać będzie ekspert KPH ds. zdrowia, Marcin Rodzinka.
  Dla kogo – Konsultacje skierowane są do osób LGBTI, ich rodzin, studentów i studentek medycyny, kadry medycznej oraz  do wszystkich osób zainteresowanych tematem.
 • Edukacja
  Co – W ramach konsultacji dotycących edukacji będzie można porozmawiać m.in. o homo- i transfobii w szkole, możliwościach przeciwdziałania przemocy w stosunku do młodzież LGBT, dowiedzieć się jak prowadzić zajęcia antydyskryminacyjne oraz co trzeba zrobić, żeby zorganizować  Tęczowy Piątek w swojej szkole.
  Kto – Konsultacji udzielać będzie ekspert KPH ds. edukacji, Slava Melnyk.
  Dla kogo – Konsultacje skierowane są do młodzieży LGBT i ich rodziców, studentów i studentek pedagogiki,  kadry pedagogicznej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.
 • Rodzice osób LGBT
  Co – W ramach konsultacji ojcowie i matki osób LGBT będą mogli otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z byciem rodzicem osoby LGBT.
  Kto – Konsultacji udzielać będzie koordynatorka Akademii Zaangażowanego Rodzica, Katarzyna Remin.
  Dla kogo – Konsultacje skierowane są do rodziców osób LGBT oraz do osób LGBT.
 • Wolontariat KPH
  Co – W ramach konsultacji będzie można dowiedzieć się na czym polega wolontariat w KPH i jak można zostać wolontariuszem/wolontariuszką organizacji.
  Kto – Konsultacji udzielać będzie kierownik wolontariatu KPH, Jakub Lendzion.
  Dla kogo – Konsultacje są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych wolontariatem w KPH.

Dzień otwartych drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii
16.02.2017 (czwartek)
17:00 – 19:00
siedziba Kampanii Przeciw Homofobii, ul. Solec 30a (wejście od Al.3 Maja)

Festiwal Równe Prawa do Miłości, w ramach którego organizowany jest Dzień otwartych drzwi w Kampanii Przeciw Homofobii,  powstaje dzięki nieodpłatnej pracy członków i członkiń Stowarzyszenia bez!miar, którym zależy na widoczności kultury osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Wejdź na stronę www.bezmiar.org.pl i sprawdź cały program Festiwalu Równe Prawa do Miłości!”. Na stronie dowiesz się również w jaki sposób możesz wesprzeć działalność stowarzyszenia zostając jego darczyńcą.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?