Wesprzyj KPH

Znamy już laureatów i laureatki pierwszej edycji plebiscytu KPH Korony Równości. Osobami, które zdaniem internautów i internautek biorących udział w głosowaniu, w roku 2019 dały nam nadzieję, że miłość w Polsce zwycięży są: Grzegorz Sobieszek, Monika Niedźwiecka, Monika Rosa, Prof. Monika Płatek oraz Anton Ambroziak.

Plebiscyt Korony Równości powstał po to, aby nagrodzić osoby, które na przestrzeni ostatniego roku wyróżniły się szczególnym zaangażowaniem w walkę o prawa osób LGBTI, tj. lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych. Nominowanych było 15 osób w 5 kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo i Media. O zwycięzcach i zwyciężyniach plebiscytu zadecydowali internauci i internautki biorący udział w głosowaniu.

Grzegorz Sobieszek – kategoria Zaangażowanie Społeczne

Trener Muay Thai i MMA, współzałożyciel klubów sportowych Academia Gorila. Jako ambasador akcji #SportPrzeciwHomofobii skutecznie rozprawił się ze stereotypem macho i pokazał, że uprawiając sporty walki można, a nawet trzeba, angażować się w walkę z homofobią.

Monika Niedźwiecka – kategoria Równe Traktowanie

Bohaterska nauczycielka z Płocka. Pomimo szykan zawsze stoi po stronie uczniów i uczennic LGBTI m.in. organizując w swojej szkole Tęczowy Piątek. Obecna z tęczową flagą na  demonstracjach równościowych w całej Polsce. Współorganizatorka I. Marszu  Równości w Płocku.

Monika Rosa – kategoria Życie Polityczne

Sejmowa strażniczka praw osób LGBTI. Posłanka, która złożyła w sejmie projekt ustawy zakazującej pseudoterapii konwersyjnych, o licznych interpelacjach nie wspominając. Zobaczyć ją można nie tylko na sejmowej mównicy, ale również na marszach równości i demonstracjach stawiających czoło homofobii.

Prof. Monika Płatek – kategoria Prawo

Karnistka, która znajdzie paragraf na każdy przejaw homofobii i transfobii, a potem to uzasadni. Zakorzeniona w świecie uniwersyteckim, o równość walczy odważnie nie tylko na sali wykładowej, ale również w mediach i na ulicy.

Anton Ambroziak – kategoria Media

Dziennikarz OKO Press. Na swoim koncie ma setki artykułów o prawach osób LGBTI, które wyróżnia ponadprzeciętna wnikliwość. To on prowadził na facebooku kilkugodzinną relację na żywo z Marszu Równości w Białymstoku, narażając życie i zdrowie, żeby pokazać prawdę.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?