Wesprzyj KPH

Ludzie świata polityki, mediów, sztuki,  prawnicy i prawniczki oraz aktywiści i aktywistki wśród nominowanych do Koron Równości – nagród Kampanii Przeciw Homofobii, którymi organizacja chce nagrodzić osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz równości osób LGBTI. O tym, kto zwycięży zadecydują internautki i internauci biorący udział w plebiscycie.

Odważne, skuteczne, entuzjastyczne, pełne pasji i wiary w lepsze jutro – czytamy na stronie plebiscytu Korony Równości organizowanego przez ogólnopolską organizację społeczną, Kampanię Przeciw Homofobii. W ten sposób KPH chce wyróżnić osoby, które w 2019 roku angażowały się w walkę o prawa osób LGBTI, tj. lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych. O tym, kto otrzyma nagrodę dowiemy się 12 września, kiedy na corocznej gali KPH ogłoszone zostaną wyniki internetowego plebiscytu.

Pięć Koron Równości

Korony Równości przyznawane są w pięciu kategoriach: Zaangażowanie społeczne, Równe traktowanie, Życie polityczne, Prawo oraz Media. Nominowanych jest 15 osób wśród których na drodze internetowego głosowanie wyłonionych zostanie 5 laureatów i laureatek. W kategorii Zaangażowanie społeczne wśród nominowanych osób znaleźli się: pisarz Jacek Dehnel, aktorka Julia Kamińska oraz sportowiec Grzegorz Sobieszek.  Nastoletni aktywista z Warszawy Dominik Kuc, nauczycielka z Płocka Monika Niedźwiecka i pierwsza w Polsce wyoutowana kobieta interpłciowa Magda Raikta, to osoby wyróżnione w kategorii Równe traktowania.

Oddaj głos w plebiscycie Korony Równości 

Wśród nominowanych w kategorii Życie polityczne widzimy: wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, posłankę Moniką Rosę i  europosłankę Sylwię Spurek. O nagrodę w kategorii Prawo zawalczą: adwokat Paweł Marcisz,  prof. Monika Płatek i lubelski adwokat Bartosz Przeciechowski. Ostatnią kategorią plebiscytu są Media – Koroną Równości, w zależności od wyników głosowania, pochwali się: Anton Ambroziak z OKO Press, Marta Ciastoch z Noizz.pl lub Angelika Pitoń z krakowskiej Gazety Wyborczej.

Sylwetki wszystkich nominowanych osób można poznać wchodzą na stronę plebiscytu www.koronyrownosci.pl

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?