26 sierpnia 2019

Korony Równości – kto zwycięży w plebiscycie KPH?

Ludzie świata polityki, mediów, sztuki,  prawnicy i prawniczki oraz aktywiści i aktywistki wśród nominowanych do Koron Równości – nagród Kampanii Przeciw Homofobii, którymi organizacja chce nagrodzić osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz równości osób LGBTI. O tym, kto zwycięży zadecydują internautki i internauci biorący udział w plebiscycie.

Odważne, skuteczne, entuzjastyczne, pełne pasji i wiary w lepsze jutro – czytamy na stronie plebiscytu Korony Równości organizowanego przez ogólnopolską organizację społeczną, Kampanię Przeciw Homofobii. W ten sposób KPH chce wyróżnić osoby, które w 2019 roku angażowały się w walkę o prawa osób LGBTI, tj. lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych. O tym, kto otrzyma nagrodę dowiemy się 12 września, kiedy na corocznej gali KPH ogłoszone zostaną wyniki internetowego plebiscytu.

Pięć Koron Równości

Korony Równości przyznawane są w pięciu kategoriach: Zaangażowanie społeczne, Równe traktowanie, Życie polityczne, Prawo oraz Media. Nominowanych jest 15 osób wśród których na drodze internetowego głosowanie wyłonionych zostanie 5 laureatów i laureatek. W kategorii Zaangażowanie społeczne wśród nominowanych osób znaleźli się: pisarz Jacek Dehnel, aktorka Julia Kamińska oraz sportowiec Grzegorz Sobieszek.  Nastoletni aktywista z Warszawy Dominik Kuc, nauczycielka z Płocka Monika Niedźwiecka i pierwsza w Polsce wyoutowana kobieta interpłciowa Magda Raikta, to osoby wyróżnione w kategorii Równe traktowania.

Oddaj głos w plebiscycie Korony Równości 

Wśród nominowanych w kategorii Życie polityczne widzimy: wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, posłankę Moniką Rosę i  europosłankę Sylwię Spurek. O nagrodę w kategorii Prawo zawalczą: adwokat Paweł Marcisz,  prof. Monika Płatek i lubelski adwokat Bartosz Przeciechowski. Ostatnią kategorią plebiscytu są Media – Koroną Równości, w zależności od wyników głosowania, pochwali się: Anton Ambroziak z OKO Press, Marta Ciastoch z Noizz.pl lub Angelika Pitoń z krakowskiej Gazety Wyborczej.

Sylwetki wszystkich nominowanych osób można poznać wchodzą na stronę plebiscytu www.koronyrownosci.pl

 

 

This project was funded by the European Union’s Rights, Equality and Citizenship Programme (2014-2020) under grant agreement No 777268. The contents of this website are the sole responsibility of the Campaign Against Homophobia and can in no way be taken to reflect the views of the European Commission.