Wesprzyj KPH

W tym roku KPH  po raz czwarty przyzna Korony Równości – nagrody dla osób, które przez ostatnie 12 miesięcy działały szczególnie aktywnie na rzecz społeczności LGBT+. O tym, do kogo powędrują nagrody, zdecydujecie wy zgłaszając nominacje w naszym plebiscycie. Wystarczy wejść na stronę www.koronyrownosci.pl i zgłosić propozycje kandydatur w 6 kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media i Ludzie Internetu. Czas na zgłaszanie nominacji mija 2 sierpnia.   

Nagrody przyznawane w ramach plebiscytu Korony Równości zostały uznane na przestrzeni ostatnich lat za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w Polsce, które można otrzymać w wyniku działalności na rzecz społeczności LGBT+. Celem Kampanii Przeciw Homofobii, która organizuje ten plebiscyt od 2019 roku, jest nagrodzenie osób i grup, które w okresie ostatnich 12 miesięcy wyróżniły się szczególnym zaangażowaniem w aktywności zmierzające ku poprawie sytuacji osób LGBT+.  Nagrody są przyznawane w sześciu kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media i Ludzie Internetu. W poprzednich latach trafiły one m.in. do Wandy Traczyk – Stawskiej, Janiny Bąk, Antona Ambroziaka i Agnieszki Dziemianowicz – Bąk. KPH wręcza również nagrody specjalne, które  trafiły m.in. do Adama Bodnara, Kim Lee i Krzysztofa Gonciarza.

Od ciebie zależy, kto wygra

Specyfiką plebiscytu Korony Równości jest to, że o tym, kto zwycięży,  może zadecydować każdy/a/e i to już od pierwszego etapu – nominacji. Aby wziąć udział w nominacjach wystarczy wejść na stronę www.koronyrownosci.pl, zgłosić wybrane przez siebie osoby lub grupy i krótko uzasadnić swój wybór. Czas na zgłaszanie kandydatur mija 2 sierpnia.

 

Widzimy i doceniamy

Ideą Koron Równości jest nagrodzenie osób, których działalność na rzecz osób LGBT+ wyróżnia je w sposób szczególny. Jako KPH chcemy pokazać ludziom, którzy decydują się poświęcić swój czas i energię na walkę o równe prawa osób LGBT+, że my to widzimy i doceniamy. Mówiąc my, mam na myśli całą społeczność, ponieważ o tym, kto wygra, zadecydować może każdy, kto weźmie udział w głosowaniu. A to naszym zdaniem czyni Korony Równości jeszcze bardziej wartościowymi nagrodami – mówi Slava Melnyk, dyrektor KPH.   

Z nadesłanych propozycji kapituła konkursowa w składzie: dyrektor KPH Slava Melnyk, osoby współprzewodniczące zarządu – Anna Maria Szymkowiak i Urszula Jakubowska oraz zeszłoroczne laureatki – Janina Bąk i Maja Heban, z nadesłanych propozycji wybierze po 3 osoby/grupy nominowane w każdej z kategorii. W sierpniu odbędzie się plebiscyt, który rozstrzygnie kto otrzyma tegoroczne nagrody. Korony Równości zostaną wręczone 8 września 2022. 

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?