Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, które lider Prawa i Sprawiedliwości wygłosił 25 czerwca w trakcie spotkania ze zwolennikami i zwolenniczkami swojej partii we Włocławku.

W dniu, kiedy przez stolicę Polski szła rekordowa pod względem frekwencyjnym Parada Równości, Jarosław Kaczyński, podczas spotkania ze zwolennikami i zwolenniczkami PiS we Włocławku, sączył z mównicy transfobiczny jad.

W demokratycznym kraju, który należy do Unii Europejskiej, takie słowa z ust cieszącego się społecznym autorytetem polityka nigdy nie powinny paść. A gdy już do tego dojdzie, powinny spotkać się z  ostrą reakcją sprzeciwu liderów i liderek opinii publicznej oraz całego społeczeństwa.

Nie chcemy jednak koncentrować się na transfobicznych słowach lidera PiS. Chcemy się zwrócić do tych, którym teraz powinna być poświęcona uwaga.

Chcemy zwrócić się w pierwszej kolejności do osób transpłciowych: Jesteście wartościowe, piękne i potrzebne.  Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wielu organizacji LGBT+, które działają na poziomie krajowym, jak np. KPH, Miłość Nie Wyklucza i My, Rodzice oraz lokalnym, jak np. Lambda Warszawa, Grupa Stonewall, Fundacja Równość.org czy Federacja Znaki Równości.

W drugiej kolejności chcemy się zwrócić do sojuszniczek i sojuszników. Transpłciowość jest normą, a ten kto temu zaprzecza, ten zaprzecza nauce. Okazujcie wsparcie osobom transpłciowym. Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie i może pomóc.

Trzecia grupa, do której chcemy skierować kilka słów, to media. Jeżeli poruszacie temat słów Jarosława Kaczyńskiego, to pamiętajcie o tym, aby zapraszać do ich komentowania osoby transpłciowe. KPH jest gotowe pomóc w nawiązaniu kontaktu z osobami reprezentującymi tę grupę.

I na koniec: społeczność LGBT+ to jedna wielka rodzina, za którą murem stoją tysiące sojuszników i sojuszników. My zawsze będziemy trzymać się razem i żadne transfobiczne słowa tego nie zmienią!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?