Wesprzyj KPH

11 maja w Katowicach odbędzie się IX Śląska Konferencja Seksuologiczna, którą organizuje IFMSA-Poland Oddział Śląsk. Głównym celem konferencji jest edukacja – o seksualności można i trzeba rozmawiać otwarcie. Śląski Uniwersytet Medyczny Katowicach stanowi niezwykłe otoczenie dla obalania mitów naukowymi faktami oraz poruszania kontrowersyjnych tematów, które dla przyszłych medyków nie powinny stanowić tajemnicy. KPH objęło matronat nad wydarzeniem. 

Śląska Konferencja Seksuologiczna jest wydarzeniem, które co roku przyciąga ogromne grono zainteresowanych. Służy odkrywaniu sfery ludzkiego życia, która przez kontrowersję nadal pozostaje w sferze tabu. Jednakże „humani nihil a nobis alienum puto” – nic co ludzkie, nie jest nam obce. W programie konferencji 6 prelekcji oraz 2 panele dyskusyjne, które przełamią tematy tabu, obalą mity i rozwieją wątpliwości. Poruszone zostaną tematy wpływu seksualności na pozostałe aspekty życia codziennego, w tym psychikę i kontakty międzyludzkie. Poznamy również aspekty zdrowotne wiążące się z doświadczaniem własnej seksualności.

W trakcie wydarzenia wykonywane będą również bezpłatne badania profilaktyczne: USG piersi, USG jąder oraz badania na HIV, kiłę oraz HCV.

Szczegóły konferencji:

  • 11 maja
  • 9.00-17.00
  • Aula im. Profesora Witolda Zahorskiego, ul. Medyków 18, Katowice

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie przegapić zapisów na badania.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?