Wesprzyj KPH

Jesteście wspaniali, jesteście piękni, jesteście ludźmi – w pełnym emocji wideo powiedział Mateusz Janicki kierując swoją wypowiedź do osób LGBT. Aktor to jedna z  gwiazd, które opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcie lub wideo ubrane w koszulki z napisem #JestemPrzeciwHomofobii. Poza Janickim do akcji społecznej KPH dołączyli m.in. Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska, Margaret, Tomasz Lipa Lipiński, Czesław Mozil czy Julia Kamińska. Teraz jedna z koszulek może być Twoja.

Akcja społeczna #JestemPrzeciwHomofobii zainicjowana przez stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii ma na celu okazanie wsparcia społeczności LGBT.  Ostatnie tygodnie dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych żyjących w Polsce były niezwykle trudne. Za sprawą kampanii wyborczej osoby LGBT stały się obiektem ataków ze strony polskich władz systematycznie odczłowieczających 2 miliony Polek i Polaków z powodu tego, że kochają i tworzą rodziny z osobami tej samej płci. Akcja KPH to głos wsparcia, który aby być słyszalny musi być masowy.

Murem za społecznością LGBT

Akcję, jeszcze przed pierwszą turą wyborów,  wsparły m.in. wokalistki Małgorzata Ostrowska i Mery Spolsky, Patryk Chilewicz z Vogule Poland oraz Tomasz Lipa Lipnicki – wokalista kultowego zespołu Illusion, a obecnie Lipali. Ubrane w koszulki KPH gwiazdy wrzuciły  do sieci filmiki i zdjęcia ze słowami wsparcia skierowanymi do osób LGBT. W niedzielę I tury wyborów dołączyli do nich: Lara GesslerMagdalena Wójcik i Piotr Grabarczyk, którzy do lokali wyborczych udali się ubrani w koszulki z napisem #JestemPrzeciwHomofobii. Grono znanych osób, które wspierają akcję społeczną KPH stale rośnie. W  ostatnim czasie  dołączyły do nas: aktorki Maja Ostaszewska, Katarzyna Dąbrowska i Katarzyna Sawczuk, znany z telewizyjnego ekranu Mateusz Janicki oraz Czesław Mozil z żoną. Zdjęcie na instagramie zamieściła Margaret i Michał Piróg oraz znany ulubieniec telemaniaków, Mariusz Kozak, a wideo nagrała Julia Kamińska. Na tym nie koniec – wkrótce w T-shirtach  #JestemPrzeciwHomofobii zobaczymy kolejne znane osoby.

Koszulka #JestemPrzeciwHomofobii może być Twoja

Aby głos sprzeciwu wobec homofobii był słyszalny, musi być masowy. Dlatego wraz z marką Unipride uruchamiamy sprzedaż koszulek #JestemPrzeciwHomofobii.  Koszt jednego T-shirtu to 59 zł z czego 34 zł zasili budżet Kampanii Przeciw Homofobii, a 25 zł to koszty produkcji. Dołącz do ambasadorek i ambasadorek naszej akcji – ubierz koszulkę i okaż wsparcie osobom LGBT mówiąc stanowcze nie homofobii. Link do sklepu TUTAJ.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?