Wesprzyj KPH

KPH  rusza z kolejną inicjatywą – „Galeria Protestu – tęczowe postulaty Strajku Kobiet”. W akcji KPH chodzi o to, by zebrać jak największą liczbę zdjęć z protestów, na których widać transparenty z tęczowymi hasłami. Zgromadzone hasła trafią do zespołu „LGBT to ludzie” Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który na ich podstawie przygotuje propozycję listy oficjalnych postulatów Strajku dot. społeczności LGBT.

Dziesiątego dnia protestów Strajk Kobiet powołał do życia Radę Konsultacyjną składająca się z 13 zespołów. Jednym z nich jest „LGBT to ludzie”, do którego należy reprezentowane przez Mirosławę Makuchowską Kampania Przeciw Homofobii. Zadaniem postawionym przed Radą jest zebranie i uporządkowanie strajkowych postulatów. Stąd pomysł akcji  „Galeria Protestu – tęczowe postulaty Strajku Kobiet”, której celem jest zebranie do 12 listopada jak największej liczby zrobionych na demonstracjach zdjęć transparentów z hasłami dotyczącymi społeczności LGBT. Na ich podstawie zespół “LGBT to ludzie” Rady Konsultacyjnej przygotuje propozycje listy oficjalnych postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet z zakresu praw osób LGBT. Publikacje zebranych w ramach akcji zdjęć zapowiedział dwumiesięcznik Replika – jedyny w Polsce magazyn w całości poświęcone społeczności LGBT. A wszystko w myśl zasady „nic o nas bez nas”.

Jak przekazać zdjęcie do Galerii Protestu? 

  1. Wyślij zdjęcie na adres: lgbt@strajkkobiet.eu
  2. W mailu umieść formułkę dostępną TUTAJ
  3. Pod formułką wpisz swoje imię i nazwisko
  4. Poinformuj o akcji innych – umieść na Facebooku, Twitterze i Instagramie zdjęcie z hasztagiem #GaleriaProtestu i napisz na czym polega akcja

Jak dołączyć do akcji, gdy nie mam zdjęcia

  1. Wyślij hasło, które widziałaś/es lub słyszałaś/eś na protestach ja adres:
  2. Poinformuj o akcji innych – umieść na Facebooku, Twitterze i Instagramie wpis z hasztagiem #GaleriaProtestu i  napisz na czym polega akcja

 

fot. Katarzyna Perkowska | Perko Photography | www.perkophotography.pl | Strajk Kobiet | Warszawa, 26.10.2020

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?