Wesprzyj KPH

W ostatni weekend czerwca warto śledzić to, co się dzieje w Słupsku. To właśnie tam będzie miała miejsce pierwsza edycja festiwalu okołofilmowego „Miłość niejeden ma kolor!”. KPH objęło matronat nad wydarzeniem.

To niemal stutysięczne miasto chyba od zawsze sprzyjało różnorodności. Kilkukrotnie podejmowano próby nieheteronormatywnych inicjatyw, jednak dopiero od 2023 r. organizowany jest Słupski Marsz Równości. Festiwal „Miłość niejeden ma kolor!” będzie pierwszym tak złożonym działaniem o tematyce LGBTQIA+. Osobami sprawczymi jest kolektyw Krewetki w cekinach działający przy Słupskim Ośrodku Kultury. Kasia i Marcin wspólnie pracują w tamtejszym kinie Rejs i to wokół kina i Emceku, gdzie ono się mieści, skupionych jest większość wydarzeń festiwalu. Szczególną motywacją dla działania był grant otrzymany przez kolektyw z Funduszu dla Odmiany ze specjalnej edycji poświęconej budowaniu lokalnych społeczności.

Festiwal „Miłość niejeden ma kolor!” będzie trwał trzy dni: od 28 do 30 czerwca.

  1. W piątek i sobotę (28-29 czerwca) odbędą się łącznie 4 pokazy kina LGBTQ+ (w tym jeden sobotni pokaz z dyskusją po seansie). Program jest jeszcze w przygotowaniu, lecz osoby organizatorskie dokładają wszelkich starań, by repertuar był jak najbardziej różnorodny.
  2. W dzień otwarcia (piątek – 28 czerwca), po pierwszych festiwalowych wydarzeniach, osoby uczestniczące będą mogły zrelaksować się na afterparty w dwóch odsłonach: w Antrakcie Klubokawiarni Artystycznej na jam session, a w Domówce potańczyć na parkiecie. Do obu miejsc można wtedy wejść za darmo na podstawie opaski festiwalowej.
  3. Ostatniego dnia (niedziela – 30 czerwca) zostaną zorganizowane otwarte i bezpłatne warsztaty:
  • Czym jest i po co nam język inkluzywny?
  • Warsztaty antydyskryminacyjne
  • Profilaktyka zdrowa psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych – spotkanie z psychologiem pt. „Świadomość i wsparcie: wskazówki dla młodzieży LGBT+ oraz rola sojusznictwa rodziców, równieśników i nauczycieli”

Celem festiwalu jest przybliżenie mieszkankom i mieszkańcom Słupska oraz regionu problematyki, z którą na co dzień zmagają się osoby LGBTQIA+, a także pokazanie, że osoby nieheteronormatywne są integralną częścią społeczności.

Warto śledzić profile festiwalowe na Instagramie i Facebooku, by być na bieżąco!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?