Wesprzyj KPH

Nowoczesna, jako druga partia w Polsce, podpisała Europejską Deklarację Równości – zbiór zobowiązań wyborczych dotyczących osób LGBTI. Tym samym kandydujący do Europarlamentu politycy i polityczki Nowoczesnej dali jasny znak, że prawa osób LGBTI nie są im obojętne.  

Swoim podpisem pod Europejską Deklaracją Równości Nowoczesna zobowiązuję się  do działania na rzecz osób LGBTI w Europarlamencie poprzez spełnienie 5 obietnic wyborczych:

  • Wzmocnienie ochrony prawnej osób LGBTI w oparciu o prawa unijne i politykę UE.
  • Zapewnienie bezpiecznego środowiska dla osób i organizacji broniących praw człowieka osób LGBTI.
  • Bycie sojusznikiem / sojuszniczką tych, których głos nie jest dostatecznie reprezentowany.
  • Uczynienie z Unii Europejskiej liderki w kwestii praw osób LGBTI.
  • Wspieranie społeczności LGBTI przy użyciu mandatów poselskich.

Podpis Nowoczesnej pod Europejską Deklaracją Równości to jasne zobowiązanie wyborcze, pociągające za sobą aktywne działanie na rzecz równości osób LGBTI.

Takich właśnie konkretów organizacje oraz społeczność LGBTI oczekują od partii opozycyjnych. Słowa i gesty już nie wystarczą. Czekamy na kolejne podpisy partii, a kandydatów i kandydatki zachęcamy do składania podpisów indywidualnych na ogólnoeuropejskiej stronie akcji – komentują organizacje zaangażowane w kampanię Come Out.

 

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?