Wesprzyj KPH

Zarząd KPH zaapelował w sprawie zmiany lokalizacji Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. 

 

Warszawa, 18 marca 2009 r.

Apel Kampanii Przeciw Homofobii w obronie Austriackiego Forum Kultury w Warszawie

W imieniu Kampanii Przeciw Homofobii, ogólnopolskiej organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem dyskryminacji i nietolerancji, chcielibyśmy wyrazić nasze zaskoczenie planami likwidacji Austriackiego Forum Kultury, z którym reprezentowane przez nas Stowarzyszenie wielokrotnie współpracowało.

Forum od wielu lat jest agorą wymiany poglądów, idei i myśli, które często są marginalizowane i niewidoczne w dominującym dyskursie społecznym, politycznym i kulturalnym. W praktyce jednak warszawskie Forum jest miejscem spotkań organizacji pozarządowych oraz wybitnych osobistości niekoniecznie o charakterze tylko kulturalny. Placówka stała się instytucją-symbolem na stałe wpisaną w krajobraz Warszawy.

Szczególne znaczenie ma też miejsce, w którym działa Forum. Usytuowanie go na jedynej w Warszawie zachowanej ulicy żydowskiej, w centrum miasta wpływa na charakter oraz popularność placówki. Jego zmiana z pewnością negatywnie wpłynie na działalność Forum.

Zwracamy się więc do wszystkich o ratowanie Forum i pozostawienie go w dzisiejszym kształcie i lokalizacji.

Zarząd Stowarzyszenia:

Marta Abramowicz, prezeska
Tomasz Szypuła, wiceprezes
Mirosława Makuchowska, sekretarz
Robert Biedroń, członek Zarządu
Anna Urbańczyk, członkini Zarządu
Mariusz Kurc, członek Zarządu

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?