Wesprzyj KPH

Oświadczenie stowarzyszenia KPH ws. wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy z 4 lipca w Szczawnie Zdroju dotyczącej adopcji dzieci z tęczowych rodzin, czyli wychowywanych przez osobę pozostającą w związku z partnerem lub partnerką tej samej płci.

Kierowany żądzą wygranej Andrzej Duda chce odebrać 50,000 dzieciom wychowywanym w polskich rodzinach nadzieję na bezpieczną przyszłość. Majstrując przy Konstytucji obecny prezydent planuje uderzyć w tych, którzy bez pomocy dorosłych nie są w stanie się obronić – w dzieci. Panie Prezydencie, jak Panu nie wstyd?!

“Uważam, że w polskiej Konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym”. Te haniebne słowa zostały wypowiedziane 4 lipca w Szczawnie Zdroju przez starającego się o reelekcję Andrzeja Dudę.

W Polsce żyje przynajmniej 50.000 dzieci wychowywanych przez dwie mamy lub dwóch ojców. To dzieci szczęśliwe, bo otoczone miłością i opieką swoich rodziców. Wytropił je kandydujący na urząd prezydenta, Andrzej Duda, który wszedł w ich świat z butami, atakując domy rodzinne tych maluchów. Kontynuując opartą na homofobii kampanię wyborczą obecny prezydent przekroczył kolejną granicę tego, co niedopuszczalne i  uderzył w najbardziej bezbronnych – w dzieci. Wykorzystując Konstytucję chce pozbawić wychowywane w Polsce dzieci z tęczowych rodzin nadziei na bezpieczną przyszłość u boku rodziców. Nie ma na to naszej zgody!

Panie Prezydencie, Konstytucja służy potwierdzaniu tego, że obywatelkom i obywatelom Polski przysługują prawa, a nie do tego, żeby Prezydent mówił nam, że je nam odbiera! Wiemy już, że nie robią na Panu wrażenia historie nastolatków, które popełniły samobójstwa z powodu homo- i transfobii, bo zapytany o odczłowieczanie społeczności LGBT patrząc na ich zdjęcia powołuje się Pan na wolność słowa. Nie spodziewamy się, że inaczej byłoby, gdyby stanęły przed Panem tęczowe rodziny z wózkami, z których spoglądałyby na Pana swoimi niewinnymi oczami niemowlaki.

Dlatego tym razem nie zwracamy się do Pana, Panie Prezydencie o to, by sprostował Pan swoje słowa, przeprosił i wycofał się ze swoich haniebnych deklaracji. Tym razem zwracamy się do Was – osób, którym przysługuje prawo do udziału w wyborach: Zapamiętajcie dobrze słowa Andrzeja Dudy, który powiedział, że osoby LGBT nie są ludźmi i że Konstytucja RP powinna zostać zmieniona tak, żeby dzieci z tęczowych rodzin zostały pozbawione ochrony. Powtarzajcie je sobie każdego dnia, aż do 12 lipca, gdy pójdziecie do lokali wyborczych. Czas zakończyć erę homofobicznej prezydentury w Polsce. I my to razem zrobimy!

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?