Wesprzyj KPH

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach prawnych dla tęczowych rodzin, które odbędą się w dniu 6 grudnia br. w siedzibie KPH, na ul. Żelaznej 68, w godz. 9.00 – 13.30.Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: mzima@kampania.org.pl 

Podczas warsztatów będą Państwo mieli okazję zapoznać się z przepisami prawa na temat rodzicielstwa osób LGBT, w szczególności dotyczącymi władzy rodzicielskiej oraz procedury sądowej w postępowaniach z udziałem osób LGBT.

Program warsztatów obejmuje przydatne informacje na temat orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i innych organów międzynarodowych, stanowiących wskazówki dla tęczowych rodziców.

Uczestnicy warsztatów będą analizowali najczęstsze problemy prawne, które napotykają tęczowi rodzice w egzekwowaniu swojego prawa do życia w rodzinie, np.  ograniczenie władz rodzicielskiej, utrudnianie kontaktów z dzieckiem, problem przysposobienia dziecka partnera.

Ponadto, przedstawione zostaną badania naukowe na temat rodzicielstwa osób LGBT i inne argumenty mogące pomóc tęczowym rodzicom w walce o swoje prawa.

Warsztat prowadzone będą przez Monikę Zima, prawniczkę KPH.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?