Wesprzyj KPH

Czego brakuje na Placu Zbawiciela w Warszawie? – pyta na swoim facebooku Kampania Przeciw Homofobii. Chodzi oczywiście o tęcze, której kolory zawitają 9 lutego do stolicy przy okazji corocznej akcji „Popieram związki”.

Ogłaszamy wielką walentynkową mobilizację zwolenników i zwolenniczek związków partnerskich i równości małżeńskiej. Widzimy się wszyscy – młodzi i starzy, pary i single, mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły – w sobotę 9 lutego na Placu Zbawiciela, gdzie między 13:00 a 15:00.  Dzięki Wam tęcza choć na chwilę zagości z powrotem na Placu Zbawiciela! – zachęca do udziału w akcji  „Popieram związki” KPH

O frekwencję się nie boją – od czasu pierwszej edycji w 2015 roku „Popieram związki” gromadzi prawdziwe tłumy. Na facebook zapisało się już ponad pół tysiąca osób, a na akcji pojawi się m.in. ambasador KPH, Czesław Mozil.

Wybieram miłość – robię sobie zdjęcie

Jakie są zasady akcji KPH? Udział w akcji „Popieram związki” jest banalnie prosty i nie wymaga żadnego przygotowania.

Wystarczy przyjść 9 lutego między 13:00 a 15:00 na Plac Zbawiciela (odcinek przy Planie B), chwycić w ręce dostępną na miejscu tabliczkę z hasłem „Popieram związki” i zapozować. Zdjęcie robi obecny na miejscu fotograf, a my publikujemy je potem na facebooku KPH  – tłumaczy zasady akcji „Popieram związki” Cecylia Jakubczak z KPH.

To nie wszystko. Każda osoba, która zrobi sobie zdjęcie, otrzyma od KPH tęczową przypinkę z limitowanej serii „Wybieram miłość – przekazuję 1% na Kampanię Przeciw Homofobii”.

Duet związków partnerskich i równości małżeńskiej

Do tej pory akcja „Popieram związki” była kojarzona w stu procentach ze związkami partnerskimi. W tym roku Kampania Przeciw Homofobii poszerzyła formułę i dodała postulat równości małżeńskiej:

Czas na równość małżeńską, nie tylko związki partnerskie. Słuchamy głosu społeczność, która chce obu tych rozwiązań w Polsce. Od teraz jest to również i nasz postulat – wyjaśnia Mirosława Makuchowska z KPH.

Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, w których kochające się pary osób tej samej płci nie mogą się pobrać. Związki partnerski obowiązują w 25 krajach Europy,  w tym m.in.  na Węgrzech i sąsiadujących z Polską Czechach.  Równością małżeńską cieszą się obywatele i obywatelki 16 krajów, m.in. w katolickiej Irlandii i na Malcie.

Tęczowa Warszawa

Plac Zbawiciela ugości akcję „Popieram związki” po raz pierwszy. Plac Zbawicieli większości  z nas kojarzy się z tęczą, której już nie ma. Akcją „Popieram związki” chcemy, choć symbolicznie, przywrócić  Warszawie tęczowe kolory – zapowiada organizacja. Pomoże w tym KPH ekipa z Planu B, która w dniu akcji, tj. 9 lutego wywiesi z okien tęczowe flagi, udekoruje klub w barwach tęczy i będzie częstować przechodniów herbatą. Kto wie, może sąsiedzi z Placu Zbawiciela wezmą przykład z Planu B i tęczowe flagi pojawią się w oknach  innych lokali? Trzymamy kciuki!

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?