Wesprzyj KPH

Poznański oddział Kampanii Przeciw Homofobii zaprasza na Żywą Bibliotekę.

Żyjemy w czasach, kiedy coraz częściej odmawia się nam praw ze względu na pochodzenie, wyznanie, przekonania,  kolor skóry, orientację seksualną…  Formą poznania inności jest bezpośrednie spotkanie z nią i dlatego organizujemy otwartą dla wszystkich Żywą Bibliotekę, gdzie reprezentantów dyskryminowanych grup można zaprosić do rozmowy i zweryfikować swoje poglądy.

Celem Żywej Biblioteki jest zmiana postawy ludzi wobec inności na opartą na zrozumieniu i szacunku. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do zapoznawania się z prawami człowieka i wzrostu świadomości na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich konsekwencji, a także prowokować krytyczne myślenie.
Dostępne książki:
Robert Biedroń, Działacz na rzecz osób HIV +, Polityczka, Drag Queen, Drag King, Lesbijka Włoszka, mieszkająca w Polsce, Feministka, Żydówka, Buddysta i inne…
 
Druga Edycja Żywej Biblioteki w Poznaniu już w najbliższy piątek 19 marca, w godz. 10 – 18 w Klubokawiarni MESKAL (ul. Nowowiejskiego 17). Tym razem gośćmi również będą działacze na rzecz osób wykluczonych.
W sobotę – 20 marca o godz. 13.00 – w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się debata pt. (Nie) obecność mniejszości. Sprawdzian demokracji w Polsce. Udział wezmą: Agnieszka Grzybek (Zieloni 2004), Robert Biedroń (KPH), Krzysztof Śmiszek(KPH) i Daniel Michalski(KPH).
 
Serdecznie Zapraszamy!
 
 
Kontakt:
Sandra Wiktorko
Tel. 519 763 238

http://poznan.kph.org.pl/

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?