Wesprzyj KPH

Zapraszamy do odwiedzenia „Żywej Biblioteki” i przetestowania swoich poglądów na temat dyskryminacji i samych dyskryminowanych w naszym kraju. Do „wypożyczenia” będzie szeroki katalog osób zmagających się z problemem dyskryminacji: od osób niepełnosprawnych, po mniejszości seksualne, czy etniczne. Każdy, kto przyjdzie na Rynek Główny w Krakowie 10 czerwca, Plac pod Pałacem Kultury w Warszawie 17 czerwca lub plac pod „Neptunem” w Gdańsku 24 czerwca w godzinach od 15.00 do 18.00 będzie mógł na pół godziny „wypożyczyć” dowolnie wybraną osobę z „katalogu”: Roma, Żyda, Murzyna, Tatara, homoseksualistę, osobę niepełnosprawną, starszą, księdza, feministkę i wielu innych.

„Czytelników” naszej biblioteki czekają drobne upominki oraz możliwość zapisania się w historii walki z dyskryminacją, jako że na zakończenie projektu zostanie wydana publikacja podsumowująca wyniki akcji. Ta dostępna będzie od września 2012 w wybranych bibliotekach miejskich i szkolnych w Krakowie, Warszawie i Gdańsku oraz w wersji PDF na stronie organizatora: stowarzyszenia Europe4Youth.

Więcej informacji i aktualności znajdziecie Państwo na stronie:zywabibliotekaeurope4youth Projekt współfinansowany z programu Komisji Europejskiej „Młodzież w Działaniu”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?