Wesprzyj KPH

Jak się rozmawia z osobą głucho-niewidomą? Gdzie można zjeść koszerny obiad? Czym dla osób homoseksualnych jest coming out? Te i inne pytania będzie można zadać gościom Żywej Biblioteki/ Human Library organizowanej w Katowicach w dniach 6 – 7 listopada. Wydarzeniu patronuje KPH.

Żywa Bibliotek/Human Library to okazja do rozprawienia się ze stereotypami dotyczącymi grup mniejszościowych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli osobiście porozmawiać z “Żywymi Książkami”, czyli osobami doświadczającymi dyskryminacji ze względu na pochodzenia, niepełnosprawność czy orientację seksualną. Goście biblioteki będą mogli poznać punkt widzenia m.in. lesbijki, osoby z niepełnosprawnością, osoby transpłciowej, weganki oraz Żyda. Całe wydarzenie przypomina tradycyjną bibliotekę: “Żywe Książki” są “wypożyczane” przez gości na półgodzinną rozmowę.

Spotkania w ramach Żywej Biblioteki/ Human Library odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, filii nr 11 (ul. Grażyńskiego 47., Katowice) w godzinach 14:00 – 19:00 (piątek, 6 listopada) i 10:00 – 15:00 (sobota, 7 listopada).

Organizatorami Żywej Biblioteki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, a współorganizatorami Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Stowarzyszenie Tęczówka, we współpracy ze Stowarzyszeniem Diversja.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?