Wesprzyj KPH

Zostań sojusznikiem osób LGBT, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Tymi mocnymi słowami  Aleksandra Woźniak – aktorka znana wszystkim z serialu „13 posterunek” i „Złotopolscy”, namawia Polki i Polaków do tego, by  wspierali gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe w walce o równouprawnienie.

W przeciągu zaledwie roku liczba ambasadorów i ambasadorek akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”  z kilku urosła do kilkunastu osób. Wśród gwiazd wspierających działania Kampanii Przeciw Homofobii są ludzie sztuki, sportu i mediów. To, co ich łączy to wspólne wartości, takie jak miłość, równość i solidarność. Aleksandra Woźniak to kolejna aktorka, która zdecydowała się podjąć próbę przekonania polskiego społeczeństwa do wsparcia osób LGBT w walce o równość i godność. Zapytana o to, dlaczego jest sojuszniczką osób nieheteroseksualnych, odpowiada jednym krótkim, a mówiącym wszystko zdaniem –Jestem sojuszniczką osób homoseksualnych, ponieważ uważam, że Ci ludzie zasługują na takie traktowanie jak wszyscy. Aktorka świadoma tego, że zmiana poglądów nie zachodzi z dnia na dzień i nie obejmuje od razu całych mas, mówi – Jeśli nawet jedna osoba, która przeczyta lub obejrzy wywiad ze mną, zmieni swoje podejście do osób o innej orientacji seksualnej, to dla mnie to już będzie sukces. Jako osoba wierząca namawiając innych do publicznego okazywania wsparcia osobom homo- i biseksualnym oraz transpłciowym, przekonuje – Zostań sojusznikiem osób LGBT, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Boga.

O tym, dlaczego tak istotne jest wsparcie osób LGBT przez znane wszystkim gwiazdy mówi prezes Kampanii Przeciw Homofobii, Agata Chaber – Aleksandra Woźniaka stanowi przykład otwartości i akceptacji. Jej udział w akcji KPH jest bardzo ważny, a to dlatego, że dzięki osobom publicznym głos lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jest silniejszy, a postulaty takie jak zwiększenie równouprawnienia, poprawa sytuacji młodzieży LGBT czy wprowadzenie związków partnerskich, ma szansę usłyszeć coraz większa  liczba Polek i Polaków.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Bn-HRZZoSJk” width=”500″ height=”340″]

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?