Wesprzyj KPH

25 października 2011 Sąd Rejestrowy w Warszawie wpisał do swojej ewidencji krzyż celtycki, „”zakaz pedałowania””, orła w koronie z rózgami liktorskimi oraz krzyż i miecz jako jedne z symboli Narodowego Odrodzenia Polski. Ponadto jednym z zarejestrowanych znaków NOPu jest 'falanga’ (ręka i miecz) – która już w 1935 roku rozpoznawana była jako symbol polskiej organizacji faszystowskiej.

Od 25 października 2011, NOP może donosić do prokuratury za 'próby znieważania’ ich znaków.

Znaki te (w szczególności krzyż celtycki oraz 'zakaz pedałowania’) są znakami powszechnie rozpoznawanymi jako propagujące nienawiść ze względów rasowych, narodowościowych oraz orientacji seksualnej.

Chcemy wyrazić swój SPRZECIW wobec przyzwolenia polskich sądów na propagowanie faszyzmu i nienawiści. Jeżeli ta sprawa nie jest obojętna również Tobie – przyjdź i dołącz do nas 11 grudnia 2011 o godzinie 14:00, by protestować przeciwko zarejestrowaniu znaków NOPu.

UWAGA! Dokładne miejsce happeningu zostanie podane wkrótce! Sprawdzajcie naszą stronę: www.zielonagora.kph.org.pl oraz stronę wydarzenia!

Przyjdź, przyjedź na rowerze, weź coś kolorowego, co będzie odróżniać Cię od innych i zabierz znajomych oraz rodzinę! Zatańczmy razem w rytm bębnów!!!

JEŻELI BĘBNISZ, GRASZ NA CZYMŚ, ROBISZ HAŁAS, weź ze sobą instrument i dołącz do naszych bębniarzy!!!

Nasza manifestacja jest pokojowa, legalna i zarejestrowana. Przyjdźcie bez obaw – nikt nie może nam jej zakłócić.

Do zobaczenia!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?