Wesprzyj KPH

W marcu do Grupy Prawnej KPH zgłosił się mężczyzna, który został wyproszony z peronu warszawskiego metra za przytulanie się ze swoim parterem. Zapraszamy na flash mob.

Po interwencji KPH otrzymała od Metra Warszawskiego informację, iż ‘podstawą do interwencji było naruszenie zasad zachowania w miejscu publicznym’ oraz iż było to zachowanie, które ‘wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym’, oraz stanowi ‘wybryk nieobyczajny’ (takie występki kryją się pod art. 51 par. 1 i 140 Kw).

w odpowiedzi na stanowisko Metra

Kampania Przeciw Homofobii
zaprasza na

FLASH MOB ‘ZGORSZENIE W MIEJSCU PUBLICZNYM’

MIEJSCE:
stacja METRO CENTRUM, peron w stronę Kabat
DATA:
Niedziela, 5 czerwca
GODZINA:
16.00

Uczestnikami flash mobu będą osoby chcące zaprotestować przeciwko nadinterpretacji przepisów przez strażników metra i promować równouprawnienie – pary homo- i hetero-, które będą przez 3 minuty w wyraźny sposób okazywać sobie publicznie uczucia na peronie metra – poprzez przytulanie i całowanie się. Chcemy pokazać, iż nie ma nic złego w publicznym wyrażaniu uczuć, niezależnie od płci, wieku, czy orientacji, a interwencja strażników jest po prostu bezmyślna i homofobiczna.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?