Wesprzyj KPH

Ruszyła rekrutacja do ósmej  edycji Akademii Zaangażowanego Rodzica – cyklu bezpłatnych weekendowych warsztatów skierowanych do rodziców osób LGBT. Jeżeli jesteś mamą lub ojcem lesbijki, geja, osoby biseksualnej lub transpłciowej i czujesz, że chcesz osobiście zrobić coś, żeby osobom LGBT w naszym kraju żyło się lepiej, to Akademia jest dla Ciebie. W bezpiecznej atmosferze poznasz innych rodziców, poszerzysz swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową, nabierzesz większej swobody w rozmawianiu na te tematy. Rekrutacja trwa do 28 lutego, a Akademia stratuje 13 kwietnia. 

Akademia Zaangażowanego Rodzica – co to?

Akademia Zaangażowanego Rodzica (AZR) to prowadzony przez Kampanię Przeciw Homofobii cykl sześciu weekendowych warsztatów dla rodziców osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transpłciowych.

Kto może wziąć udział w Akademii?

Warsztaty skierowane są do matek i ojców, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową oraz nabrać swobody w rozmawianiu na oba tematy.

Cel Akademii

Akademia Zaangażowanego Rodzica powstała przede wszystkim po to, aby matki i ojcowie mogli lepiej porozumieć się z własnym dzieckiem. Organizując serię warsztatów chcemy również zachęcić  rodziców do zaangażowania się we wspólną aktywność na rzecz poprawy sytuacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w Polsce. Stąd też nazwa – Akademia Zaangażowanego Rodzica.

Zgłoś się – wypełnił formularz

Aby wziąć udział w  AZR należy  wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2019. Na początku marca przeprowadzimy rozmowy telefoniczne z osobami, które wysłały zgłoszenie. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone po 20 marca.

Jeśli znasz mamę lub ojca, którzy mogliby być zainteresowani udziałem w Akademii Zaangażowanego Rodzica, przekaż im informacje nt. rekrutacji do AZR.

Warunki uczestnictwa w warsztatach

Warsztaty organizowane w ramach Akademii Zaangażowanego Rodzica odbywają się w Warszawie i są bezpłatne. Organizatorzy pokrywają koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia. W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które wysłały formularz zgłoszeniowy i odbyły rozmowę telefoniczną.  Liczba miejsc ograniczona.

Oferta

Oferujemy matkom i ojcom wiedzę i trening umiejętności, ale doświadczenie nauczyło nas, że to, co najcenniejsze dostają nie od nas trenerek lecz od innych rodziców, a mianowicie poczucie wspólnoty doświadczeń. Czerpią od siebie siłę i radość, a w konsekwencji chęć do działania  – zachęca do udziału w AZR trenerka prowadząca Akademię,  Katarzyna Remin. Udział w zajęciach stanowi również okazję do poznania absolwentek i absolwentów AZR, którzy  działają w założonym przez siebie stowarzyszeniu My, Rodzice. Jest ich coraz więcej i coraz odważniej angażują się w budowanie dialogu  i akceptacji społecznej.

Program Akademii

Program warsztatów Akademii Zaangażowanego Rodzica 2019:

  • 13/14 kwietnia  – Co coming out dziecka zmienia w naszym życiu?
  • 11/12 maja – Wiedza o homoseksualności – aspekty społeczne, zdrowotne i psychologiczne.
  • 08/09/ czerwca –  A. Historia ruchu LGBT w Polsce i na świecie; B. Transpłciowość – aspekty psychospołeczne, prawne i medyczne
  • 14/15 września – Warsztat antydyskryminacyjny – stereotypy, uprzedzenia, mechanizmy dyskryminacji
  • 12/13 października – Kontakt z mediami
  • 16/17 listopada – A. Regulacje prawne dotyczące LGBT w Polsce i za granicą; B. Jak reagować na dyskryminujące sytuacje?; C. Podsumowanie cyklu warsztatowego.

Absolwenci/tki  o Akademii

Akademia pozwoliła mi zrozumieć świat, o którym wiedziałem zdecydowanie za mało; pomogła mi akceptować ludzi takich, jakimi są; dała mi gigantyczną porcję wiedzy; zdjęła ze mnie poczucie winy i wstydu, w które wtłaczała mnie wszechotaczająca homofobia, nawet ta moja wewnętrzna, nieuświadomiona. Poznałem wspaniałych ludzi i znalazłem swoją grupę wsparcia  – Jarosław, absolwent AZR 2018

AZR nauczyła mnie przede wszystkim mówienia prawdy o mojej córce. Nauczyła mnie też odwagi, bo już nie boję się zwrócić uwagi komuś, ktoś z pogardą wypowiada się o osobach lgbt. Zwykle tylko pytam, dlaczego to robi….i to najczęściej odnosi skutek. A tak w ogóle, to była to najwspanialsza przygoda mojego życia i gdybym mogła ją powtórzyć – nie wahałabym się ani chwili – Ula, absolwentka AZR 2017

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących Akademii Zaangażowanego Rodzica prosimy o kontakt z koordynatorką AZR Katarzyną Remin: kremin@kph.org.pl , tel. +48 22 423 64 38

 

Projekt finansowany jest z środków Fundacji Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?