Wesprzyj KPH

Wróć

Zbiórka na proces sądowy – NGOsy pozywają Stowarzyszenie wspierane przez Ordo Iuris

Jesteśmy grupą osób i organizacji, które działają po to, aby wszyscy uczniowie i uczennice byli otoczeni szacunkiem i opieką. Za naszą pracę zaatakowało nas Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wspierane przez Ordo Iuris. Przed nami sprawa sądowa. Jej przeprowadzenie wiąże się z kosztami sądowymi w  wysokości 15.498,38 zł. To dużo, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. Dołącz do zbiórki – pomóż nam w naszej wspólnej walce o bezpieczne szkoły.

20.000 szkół w całej Polsce. Do każdej z nich Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wysłało ten sam, czterostronicowy list pełen nierzetelnych informacji.  List atakujący wymienione w nim osoby oraz trzy organizacje – Fundację na Rzecz Różnorodności Społecznej, Kampanię Przeciw Homofobii oraz Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej. Na tym nie koniec. Stowarzyszenie wysłało pismo o podobnej treści również do Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. Wszystko to miało sprawić, że szkoły zaczną się bać i zrezygnują z działań chroniących uczniów i uczennice przed przemocą i wykluczeniem.

W odpowiedzi na skandaliczne listy Stowarzyszenia wymienione w liście osoby i organizacje podjęły próbę polubownego rozwiązania sprawy. Zażądały  zaprzestania dalszego rozpowszechniania obraźliwego listu oraz usunięcia go ze strony internetowej Stowarzyszenia. Bez skutku. Stowarzyszenie odmówiło, a w sprawę zaangażowało się Ordo Iuris.

Wesprzyj zbiórkę – kliknij TUTAJ

Dochodzimy sprawiedliwości przed sądem

Taki list i takie pismo mogły zostać napisane o każdym i każdej z nas. Nie ma na to naszej zgody! Dlatego zdecydowaliśmy się dochodzić sprawiedliwości przed sądem. Wierzymy, że korzystny wyrok powstrzyma  działania takich organizacji jak Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wysłało oraz Ordo Iuris, których efektem jest ograniczenie bezpieczeństwa uczniów i uczennic oraz wzbudzenie strachu wśród nauczycielek i nauczycieli. Koszty postępowania sądowego są wysokie, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia!

 Na co zbieramy?

Kwota, którą musimy zebrać, aby przeprowadzić postępowanie sądowe, to 15.498,38 zł. Ta suma pozwoli nam pokryć koszty postępowania sądowego, w tym m.in.: opłaty od wniesienia pozwu, koszty związane z pełnomocnictwem procesowym, koszty ewentualnych opinii biegłych (jeśli sąd lub druga strona zażądają ich powołania) oraz koszty wysyłki pism. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę bez względu na jej wysokość! Każda złotówka to dla nas nie tylko realne wsparcie finansowe, ale także wyraz poparcia i solidarności!

 Jak jeszcze możesz pomóc?

Oprócz wsparcia finansowego możesz nam pomóc informując o zbiórce w Internecie. Udostępnij link do zbiórki na swoim profilu na Facebooku lub Twitterze, zachęć znajomych, aby się przyłączyli. Tylko łącząc siły mamy szansę zadbać oto, aby szkoły były miejscem, gdzie żadnemu uczniowi i żadnej uczennicy nie dzieje się krzywda!

fot. Agata Kubis

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?