Wesprzyj KPH

Wróć

Zapraszamy na debatę: „Czy Polska jest krajem przyjaznym dla uchodźców LGBT?”

KPH zaprasza w czwartek 19 kwietnia o 17:00 na debatę „Czy Polska jest krajem przyjaznym dla uchodźców LGBT?” W debacie udział wezmą m.in. Robert Biedroń, prof. Irena Rzeplińska i prof. Roman Wieruszewski. Debatę poprowadzi Ewa Siedlecka, dziennikarka Gazety Wyborczej. Przed debatą zostanie wyświetlony fragment filmu „Call me Kuchu” o zabójstwie ugandyjskiego działacza na rzecz osób LGBT Davida Kato. W spotkaniu udział wezmą także Białorusin i Ugandyjczyk starający się o status uchodźcy w Polsce.

W trakcie debaty poruszymy kwestie: Czy orientacja seksualna jest wystarczającą przesłanką do udzielenia azylu w Polsce? Co  tym mówi polskie prawo? Jak uchodźcy LGBT są traktowani w Polsce? Gdzie na świecie geje, lesbijki i osoby transpłciowe narażeni są na tortury i śmierć? Jak wygląda traktowanie uchodźców LGBT w Polsce, a jak w pozostałych krajach UE? 

Paneliści:

  • Robert Biedroń – poseł Ruchu Palikota
  • Rodion Bohush – Białorusin starający się o status uchodźcy w Polsce
  • Dawid Cegiełka – Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
  • prof. Irena Rzeplińska – Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  • Monika Wieczorek – Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
  • Prof. Roman Wieruszewski – ekspert

Przed debatą Tomasz Szypuła z Kampanii Przeciw Homofobii wygłosi słowo wstępne oraz wyświetli fragmenty filmu „Call me Kuchu” opowiadającego historię zamordowanego ugandyjskiego działacza na rzecz osób LGBT Davida Kato, który walczył z propozycją ustawy przewidującej karę śmierci za kontakty homoseksualne oraz dla wszystkich osób HIV-pozytywnych.

Miejsce: Nowy Wspaniały Świat ul. Nowy Świat 63, Warszawa

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?