14 grudnia 2018

Zakończyliśmy kolejny “rok szkolny” Akademii Zaangażowanego Rodzica

Kolejna edycja warsztatów Akademii Zaangażowanego Rodzica za nami. W tym roku wsparliśmy rozwój stowarzyszenia My, Rodzice profilując cykl zajęć tak, by odpowiadał potrzebom mam i ojców w nim działających. Wszyscy ukończyli zajęcia bez oceny celującej, ponieważ nieocenianie jest jedną z umiejętności, w których się doskonalimy.   

Akademia Zaangażowanego Rodzica to prowadzony przez KPH od 2012 roku cykl warsztatowych spotkań skierowanych do rodziców osób LGBT. W tegorocznych zajęciach udział wzięli rodzice ze stowarzyszenia My, Rodzice, w którego skład wchodzą absolwenci i absolwentki poprzednich roczników Akademii. W ramach zajęć przeszkoliliśmy grupę blisko 30 mam i ojców podnosząc ich umiejętności  w obszarach kluczowych dla rozwijania organizacji społecznej, takich jak: zarządzanie projektami, obsługa mediów społecznościowych, kontaktowanie się z politykami/czkami i decydentami/kami, udzielanie wsparcia innym rodzicom oraz sztuka wystąpień publicznych.

„To były ważne zajęcia”

W tym roku postawiliśmy na praktyczne zastosowanie trenowanych umiejętności. Opinie warsztatowiczek i warsztatowiczów pozwalają sądzić, że udało nam się osiągnąć nasz cel.

To były ważne zajęcia, prowadzące pokazały nam, jak w krótkim wystąpieniu zawrzeć najważniejsze treści i jak się tego trzymać, żeby to się nie rozmyło. Jest to pożyteczny warsztat. Robiliśmy też takie wystąpienia w trakcie warsztatu i to bardzo fajnie wychodziło  –  podsumowała zajęcia mama Anna.

A tak mama Danuta oceniła warsztat o udzielaniu wsparcia innym rodzicom – To jest ważny temat, to na pewno się przyda. Przygotowujemy się do uruchomienia punktu dla młodzieży i rodziców w naszym mieście. Dzięki tym zajęciom nabrałam pewności, że możemy dać innym coś od siebie.

Kolejna edycja Akademii w 2019

W przyszłym roku zaproponujemy nowej grupie rodziców nasz sprawdzony, doskonalony przez kilka lat program podstawowy. Rekrutacja ruszy już w lutym, ale już teraz zapraszamy do kontaktu mamy i ojców oraz pary rodziców osób homoseksualnych i transpłciowych oraz szczególnie osób biseksualnych, którzy chcieliby się zaangażować na rzecz akceptacji swoich dzieci w społeczeństwie – zachęca koordynatorka AZR, Katarzyna Remin.

Kontakt

Osoby zainteresowane udziałem w Akademii Zaangażowanego Rodzica, które mają jakiekolwiek dodatkowe pytania, mogą skontaktować się z nami wysyłając mail do koordynatorki AZR, Katarzyny Remin – [email protected]