Wesprzyj KPH

Zachęcamy wszystkich naszych członków i członkinie oraz sympatyków do wzięcia udziału w Wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę 7 czerwca.

W czwartek 4 czerwca Wszyscy świętowaliśmy 20. lat przemian demokratycznych w Polsce i pierwsze (prawie) Wolne Wybory do Sejmu i Senatu w 1989. Przez 20 lat wiele się w Polsce zmieniło, jednak w kwestii praw lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderowych jest dużo do zrobienia.

Parlament Europejski ma coraz większy wpływ na nasze życie, w tym na zwalczanie dyskryminacji i homofobii w całej Unii Europejskiej. To Parlament Europejski trzykrotnie uchwalał rezolucje przeciw homofobii w Europie oraz wprowadził w Unii Europejskiej zakaz dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej w zatrudnieniu. W PE działa także Intergrupa ds. Praw Gejów i Lesbijek.

Bardzo duże znaczenie ma kto będzie nas reprezentował w Strasburgu i Brukseli, dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z politykami i polityczkami, którzy chcą poprawić sytuację lesbijek i gejów w Polsce i w całej Unii.

ILGA-Europe rozesłała listę postulatów dotyczących praw lesbijek i gejów do kandydatów na europarlamentarzystów z prośbą o ich poparcie. Listę postulatów ILGA- Europe znajdziesz na stronach www.ilga-europe.org. 22 kandydatów z Polski podpisało się pod postulatami ILGA-Europe – zobacz listę kandydatów popierających postulaty ILGA-Europe.

ILGA-Europe jest stowarzyszeniem zrzeszającym organizacje z całej Europy (nie tylko UE) i Europejskim regionem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Transgenderowych i Interseksualnych (ILGA), którego członkiem jest także Kampania Przeciw Homofobii.

W najnowszym 19. numerze „Repliki” w artykule Krzysztofa Tomasika „Homokandydaci” znajdziecie listę i któtkie biogramy o kandydatach do Parlamentu Europejskiego, którzy otwarcie mówią, że są lesbijkami lub gejami. Replikę znajdziecie w najlepszych klubach LGBT w Polsce, a listę homokandydatów w portalu Homiki.pl http://www.homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3246

Skorzystajmy z prawa jakie wywalczyliśmy sobie 20 lat temu. Zagłosujmy w wyborach do Parlamentu Europejskiego!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?