Wesprzyj KPH

Popierasz postulat wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich? Jesteś przeciw homofobii i transfobii? Dajemy ci wiele możliwości wyrażenia tego, jednak nic nie zastąpi Twojej obecności na manifestacji. 

20 listopada (sobota) pod Bramą Główną UW rozwijamy znany już z parad równości olbrzymi różowy transparent i domagamy się ustawy! Jeśli pogoda na to pozwoli przejdziemy z transparentem przez Nowy Świat pod siedzibę Parlamentu. 

Polska jest obecnie największym państwem Unii Europejskiej, w którym związki osób tej samej płci są prawie całkowicie niewidzialne dla prawa. Państwo nie zapewnia im żadnej ochrony prawnej, nie reguluje ich sytuacji, nie uwzględnia ich istnienia. Tylko razem możemy pomóc w zmianie tej sytuacji. 

Pamiętamy też o Dniu Pamięci o Trans Ofiarach Przemocy. Na świecie od ostatniego Dnia Pamięci prawie 160 osób transpłciowych straciło życie. Pośród nich 16-miesięczny Roy Antonio Jones pobity na śmierć przez partnera matki, który „chciał, żeby zachowywał się on bardziej jak chłopak niż dziewczyna”. W ramach obchodów Dnia Pamięci Osób Transpłciowych na całym świecie urządzane są marsze i pikiety ze świecami oraz debaty poświęcone przestępstwo z nienawiści. Będzie razem z nami Fundacja Trans-Fuzja, a pod Sejmem wspólnie przypomnimy, że przemoc wobec osób LGBTQ jest problemem, z którym trzeba walczyć, również za pomocą konkretnych rozwiązań prawnych. Zatem walczymy nie tylko o ustawę o związkach partnerskich, ale również rozszerzenie katalogu z artykułów 256 i 257 Kodeksu Karnego o takie przesłanki jak orientacja seksualna i tożsamość płciowa. 

Dawne hasło „Out of the bars and into the streets” zmieniamy na „Out of Facebook and into streets”! Dołącz do nas 20 listopada!

Manifestację organizuje Grupa Tel-Aviv, organizator kampanii „Miłość nie wyklucza” – http://www.miloscniewyklucza.pl/ oraz Fundacja Trans-Fuzja.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?