Wesprzyj KPH

9 stycznia przedstawicielki KPH wraz z innymi organizacjami tworzącymi Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej spotkały się z Ministrą ds. Równości Katarzyną Kotulą. Podczas spotkania pytaliśmy m.in. o plany nowego rządu na wprowadzenie ustaw pro-LGBT+, zgodnie z Deklaracją Kongresu LGBT+.

O czym jeszcze rozmawialiśmy?

Rozmawialiśmy również o wyzwaniach i zagrożeniach związanych z działaniami obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, który może zawetować lub wysłać ustawę do Trybunału Konstytucyjnego Przyłębskiej. Uważamy, że współpraca rządu z organizacjami pozarządowymi i ze społecznością LGBT+ jest konieczna – gwarantuje ona wprowadzenie takich regulacji, które zapewnią nam bezpieczeństwo i równouprawnienie. 

Na czym nam szczególnie zależy?

Z dużą nadzieją patrzymy na minione spotkanie oraz mamy nadzieję, że stanowi ono zapowiedź dalszej współpracy i dialogu między rządem a organizacjami i społecznością. Liczymy również na możliwie szeroką współpracę z innymi organizacjami LGBT+ oraz z osobami aktywistycznymi.

  • Jakich rozwiązań chce KPH dla par jednopłciowych? -> Równość małżeńska
  • A jeśli związki partnerskie, to jakie? -> Koniecznie w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz z prawem do przysposobienia wewnętrznego dzieci

Po 8 latach polityki nienawiści, wracamy do spotkań z rządem. Mamy nadzieję, że poniedziałkowe spotkanie z Ministrą Kotulą było pierwszym z wielu, traktujemy je jako zapowiedź współpracy z jak najszerszym gronem organizacji pozarządowych – komentuje Annamaria Linczowska z KPH.

Nie odpuścimy. Chcemy pełnego, realnego równouprawnienia. Nic o nas bez nas!

Poznaj Deklarację Kongresu LGBT+

Dowiedz się więcej na temat Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?