Wesprzyj KPH

9 stycznia o godz.: 16.00 w Cafe Młynek w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Równi w Europie oraz debata o związkach partnerskich z udziałem Anny Laszuk, Krystiana Legierskiego oraz Uschi Pawlik. Serdecznie zapraszamy!

Kampania Przeciw Homofobii oraz Europejska Fundacja Praw Człowieka i Zwierząt zapraszają na wernisaż wystawy pt.:

Równi w Europie, Tak-chcemy!
oraz debatę
Związki partnerskie czy małżeństwa?

W debacie wezmą udział:
Anna Laszuk – dziennikarka TOK FM
Krystian Legierski – radny miasta st. Warszawy, działacz Zielonych 2004 oraz członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich
Urszula Pawlik – publicystka portalu Homiki.pl, prezeska stowarzyszenia Otwarte Forum

Debatę poprowadzi Karolina Skowron – prezeska Europejskiej Fundacji Praw Człowieka i Zwierząt oraz Przewodnicząca kola Małopolska Alternatywa Zieloni 2004.

Wystawa
Wystawa składa się z 10 fotografii przedstawiających polskie pary jednopłciowych, które chcą zawrzeć związek partnerski w Polsce. Zdjęcia są czarno-białe i pozowane, a brak koloru symbolicznie wyraża brak możliwości legalizacji takiego związku w Polsce ( obecnie klub Lewicy przygotowuje projekt ustawy o Związkach Partnerskich).

Kontrastem do czarno-białych, pozowanych zdjęć są prawdziwe, kolorowe fotografie ślubne, udostępnione przez europejskie pary gejów i lesbijek, które dzięki odpowiedniemu prawu zawarły związek w swoich krajach.

Autorką zdjęć polskich par i pomysłodawczynią projektu jest Anna Smarzyńska.

Otwarcie wystawy oraz debata odbędą się 9 stycznia o godz.: 16.00 w Cafe Młynek, pl. Wolnica 7 w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?