Wesprzyj KPH

Warszawska wystawa „Mariaż” przyjmuje kształt przenikającej się prezentacji najnowszych prac i realizowanych długoterminowo indywidualnych działań i gestów Viktoryi Hrabennikavej i Kamila Wesołowskiego, zapraszając osoby oglądające do dyskusji na temat widoczności zmarginalizowanych podmiotowości, przeoczonych ciał i niedosłyszanych głosów. KPH objęło matronat nad wydarzeniem.

Dialogiczna wystawa łączy wykreowane poprzez prace obu osób artystycznych światy i obecne w nich wątki wyobrażeń oscylujących wokół reprezentacji queerowych podmiotowości. Zderza osobiste wypowiedzi oraz pokrewne i jednocześnie odmienne względem siebie kody wizualne, zacierając jednocześnie granicę między fantazją a rzeczywistością. Zaprasza do wspólnej medytacji nad strategiami osób nieheteronormatywnych i mikropolityk tożsamości w krajach, takich jak Polska i Białoruś, dając pretekst do urzeczywistniania się potencjalnych queertopii w najbliższej przyszłości i ujawniając jak pozornie niemożliwe, staje się faktem.

Prace Viktoryi Hrabennikavej i Kamila Wesołowskiego współtworzą szerszą, kolektywną opowieść o odzyskiwaniu sprawczości osób nieheteronormatywnych oraz ich sojuszniczek i sojuszników, które mogą się spotykać w przestrzeni wystawy, by kontynuować poruszane w prezentowanych pracach wątki i snuć wyobrażenia, a może i kreować — bezpieczniejsze i bardziej inkluzywne miejsca.

Zapraszamy do korzystania z mini-biblioteki Baby Azyl oraz udziału w programie spotkań i wydarzeń performatywnych z udziałem Vlady Khmel, Filipa Kijowskiego, Marcina Kitty Kosakowskiego i Katarzyny Perlak. Osobą kuratorską wystawy jest Romuald Demidenko.

Szczegóły:

  • otwarcie: 29 czerwca 2024 r., godz. 14.00 – 18.00
  • wystawa trwa: 29 czerwca 2024 r. – 7 września 2024 r.
  • Galeria Promocyjna, Staromiejski Dom Kultury, Warszawa

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?