Wesprzyj KPH

W ramach „LGBT Film Festival 2011” odbywającego się w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę „Równi w Europie – Tak chcemy”. Składa się ona z fotografii polskich i zagranicznych par jednopłciowych wraz z informacją o konkretnych uregulowaniach prawnych, jakich wciąż brakuje w Polsce. Wystawę można oglądać w kawiarni Kinoteki do 7 kwietnia 2011.

Wystawa porusza istotną kwestię społeczną dotyczącą około 2 milionów Polaków i Polek, a mianowicie polskich par jednopłciowych pozostających w związkach, które ze względu na brak odpowiedniej ustawy nie mogą zarejestrować swojego związku, co wiąże się szeregiem utrudnień w życiu codziennym m.in. objęcia partnera ubezpieczeniem zdrowotnym, uzyskania informacji o stanie zdrowia partnera pozostającego w szpitalu, dziedziczenia wspólnego majątku po zmarłym partnerze bez konieczności płacenia 20% podatku od spadku (oraz płacenia zachowku dla najbliższych krewnych zmarłego), zabezpieczenia świadczeń socjalnych, czy prawa odmowy składania zeznań w przypadku, gdy sprawa dotyczy partnera.

Więcej o festiwalu: LGBT Film Festival 

Pomysł i fotografie: Anna Smarzyńska 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?