Wesprzyj KPH

„Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” to pierwsza na  polskim rynku wydawniczym publikacja zawierająca zbiór orzeczeń polskich sądów oraz decyzji organów administracji w sprawach dotyczących osób LGBT.  Na jej temat podczas spotkania „Wyrokiem sądu skazani na równość” dyskutować będą: Prof. Monika Płatek, mec. Mikołaj Pietrzak, mec. Anna Mazurczak oraz Paweł Knut. Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 18:00 w MiTo art.café.books w Warszawie.

Mężczyzna dyskryminowany w miejscu pracy z powodu orientacji seksualnej otrzymał odszkodowanie. Używanie wulgaryzmów wobec osób LGBT zostało uznane za naruszenie dóbr osobistych. Ugandyjczykowi prześladowanemu w kraju pochodzenia nadano status uchodźcy. To trzy przykłady z 73 wyroków polskich sądów i decyzji organów administracji opisane w  publikacji KPH „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo”, której treść będzie stanowić punkt wyjścia do dyskusji nt. praw osób LGBT w Polsce. Goście i gościnie debaty „Wyrokiem sądu skazani na równość” dyskutować będą o standardach ochronnych wypracowanych przez polskie orzecznictwo, praktycznych zastosowaniach publikacji KPH dla prawników i prawniczek oraz o zagrożeniach dla utrzymania obecnie obowiązujących standardów ochrony osób LGBT.

W spotkaniu „Wyrokiem sądu skazani na równość” udział wezmą:  Prof. Monika Płatek, mec. Mikołaj Pietrzak, mec. Anna Mazurczak z biura Rzecznika Praw obywatelskich oraz Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii.  Spotkanie odbędzie się 16 maja (poniedziałek) w godz. 18:00 – 19:30 w MiTo art.café.books przy ul. Waryńskiego 28 (Metro Politechnika) w Warszawie. Na miejscu będą dostępne bezpłatne egzemplarze publikacji. Wstęp wolny.

Patroni publikacji: Naczelna Rada Adwokacka, Rzecznik Praw Obywatelskich

Patroni medialni publikacji: Gazeta Wyborcza, Radio Tok FM

Organizatorzy spotkania: Kampania Przeciw Homofobii, MiTo art.café.books

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?