Wesprzyj KPH

Sephora od lat wspierająca i solidarna ze społecznością LGBTQIA+, w tym roku celebruje Pride Month podczas Parad Równości w 54 krajach i zaprasza do 70 perfumerii oferujących tzw. „Safe Space”. W strefach tych osoby należące do społeczności LGBTQIA+, będą mogły bezpłatnie wykonać szybki makijaż na Paradę w inkluzywnej atmosferze. Projekt „Safe Space” w Polsce realizowany jest we współpracy z KPH.

Sephora Safe Space w warszawskich Miasteczkach Równości i w perfumerii Złote Tarasy

W świecie, w którym osoby LGBTQIA+ często doświadczają prześladowania, nienawiści i przemocy tylko dlatego, że są tym, kim są, „Safe Space” daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności i godności. „Safe Space” to miejsce, w którym każda osoba może być dokładnie tym, kim jest, bez strachu przed byciem zranionym. Od 15 do 22 czerwca w perfumerii Sephora w Złotych Tarasach, a także 15 oraz 22 czerwca w Miasteczku Równości:

  • wykonasz bezpłatny, ekspresowy akcent makijażowy na Paradę,
  • weźmiesz udział w bezpłatnych warsztatach makijażu Classes for Confidence (zapisy na miejscu)
  • wykonasz tatuaż wodny SEPHORA PRIDE w strefie zespołu HR Sephora Polska.

Przygotuj się z nami do celebrowania tych wyjątkowych dni, które pokolorują ulice Warszawy na tęczowo!

Sephora x KPH

Jako KPH dążymy do tego, aby zbudować Polskę ludzi równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim osobom – bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową. Jest to możliwe m.in. dzięki współpracy z biznesem, czyli z firmami, które oprócz swojej głównej działalności, realizują również ważne cele społeczne, są odpowiedzialne i godne zaufania. Taką firmą jest właśnie Sephora! – mówi Monika Weryszko, menedżerka PR i komunikacji w KPH.

Nawiązana w 2021 roku współpraca lokalna Sephora Polska z KPH, początkowo dotyczyła wspólnych działań edukacyjnych i informacyjnych prowadzonych w social mediach Sephora, które spotkały się z rekordowo pozytywnym odbiorem społeczności skupionej wokół marki. W kolejnych latach Sephora pod skrzydłami Stowarzyszenia KPH, zorganizowała pionierski projekt warsztatów makijażowych w inkluzywnej atmosferze, dla osób transpłciowych i niebinarnych, które poprowadzili najlepsi makijażyści i makijażystki Sephora, z których skorzystało już blisko 50 osób.

Jednocześnie Sephora w Polsce w ubiegłym roku stała się jednym z sygnatariuszy „Listu poparcia społeczności LGBTQIA+”, który zainicjowany został przez KPH oraz organizację Open for Business, a podpisany przez kilkadziesiąt firm z sektora prywatnego. Tym samym Sephora Polska dołączyła do grona pracodawców potwierdzających swoje zaangażowanie i konkretne działania na rzecz wsparcia osób ze społeczności LGBTQIA+ w miejscu pracy.

#WeBelongToSomethingBeautiful

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?