Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz księgarnio-kawiarnia Falanster zapraszają na debatę pt. „Jak uczyć o homoseksualności w polskiej szkole?”.

Debata odbędzie się dnia 8 października o godz. 19 w księgarnio-kawiarni Falanster na ulicy Św. Antoniego 23. Gośćmi będą Olga Tokarczuk – powieściopisarka i eseistka, Aleksandra Cal – psycholożka, pedagożka – na co dzień pracująca w przedszkolu, Robert Biedroń, politolog, członek Zarządu KPH. Inspiracją do debaty będzie wydana ostatnio książeczka dla dzieci „Z Tango jest nas troje” opowiadająca o homoseksualnych pingwinach wychowujących wspólnie potomstwo.

Przed debatą pokazany zostanie film „Twoja mama jest lesbijką”.

To historia pastorki Jane Spahr, która opowiada o procesie akceptacji swojej homoseksualnej orientacji. W rozmowie uczestniczą jej siostra (bliźniaczka), rodzice, mąż i dzieci. Dokument ukazuje zmagania rodziny, która stara się zaakceptować fakt, że Jane jest lesbijką. Film jest
fascynującym zapisem ewoluowania ich wyobrażeń o niej, jako o osobie homoseksualnej.

Reżyseria: Anne Macksoud
Czas trwania: 27 minut
Rok produkcji: 1995

Data: 08.10.2009
Miejsce: Falanster, ul. Św. Antoniego 23, Wrocław
Godz.: 19.00

Wstęp wolny!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?