Billboardy „Głosuję na miłość” w 8 miastach Polski
W ośmiu miastach Polski stanęły wielkoformatowe tęczowe billboardy. Zobaczymy na nich osoby LGBT i jedno wspólne hasło: W tych wyborach głosuj na miłość. W ten sposób KPH zachęca do głosowania w wyborach parlamentarnych na polityków i polityczki wspierające równość.
Wielkoformatowe billboardy kampanii społecznej Głosuję na miłość stanęły w ośmiu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Będzinie, Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie. Widać na nich bohaterów i bohaterki kampanii, w tym m.in. tancerza Michała Piróga, medalistkę paraolimpijską Karolinę Hamer i pisarza Marcina Szczygielskiego oraz jedno wspólne hasło: W tych wyborach głosuj na miłość. W ten sposób KPH namawia wyborców i wyborczynie do świadomego udziału w wyborach i oddania głosu na polityczki i polityków, którzy opowiadają się za równością osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.
Pytaj i głosuj świadomie
Nie ma co liczyć na to, że KPH wskaże palcem, na kogo 13 października warto oddać głos. Tę decyzję każdy musi podjąć samodzielnie.
KPH nie mówi przy czyim nazwisku należy postawić krzyżyk. My prowadzimy monitoring poglądów jak i zachęcamy do samodzielnego kontaktowania się z politykami i polityczkami i sprawdzenia, co sądzą m.in. na temat związków partnerskich i równości małżeńskiej – wyjaśnia Justyna Nakielska z KPH.
W tym celu KPH prowadzi przy wsparciu Mam Prawo Wiedzieć monitoring poglądów kandydatów i kandydatek i sprawdza co myślą nt. związków partnerskich i równości małżeńskiej oraz nowelizacji Kodeksu karnego tak, by chronił osoby LGBT przed homo- i transfobią. Uzyskane informacje publikuje na bieżąco na stronie www.glosujenamilosc.pl. Do monitorowania poglądów może dołączyć każdy, ponieważ na stronie kampanii Głosuję na miłość umieszczono dane kontaktowe do kandydujących polityków i polityczek. Dzięki temu wyborcy i wyborczynie mają możliwość bezpośredniego zadawania pytań wybranym kandydującym. Pierwsze podsumowanie wyników monitoringu KPH opublikuje we wtorek 8 października.
W tym roku społeczność LGBT wraz z sojusznikami i sojuszniczkami już kilkakrotnie zdała test z solidarności. Czas zmobilizować się raz jeszcze! Dlatego w tych wyborach powiedz sprawdzam – wejdź na stronę www.glosujenamilosc.pl, zapytaj wybranych kandydatów i kandydatki, co myślą o prawach osób LGBT i 13 października oddaj świadomy głos – zachęca Mirosława Makuchowska z KPH.
- Oficjalna strona www kampanii: www.glosujenamilosc.pl
- Organizator: Kampania Przeciw Homofobii
- Agencja: VMLY&R Poland
- Patroni/matroni: Cicha Tęcza, Fabryka Równości, Fundacja Akceptacja, Fundacja Q, Fundacja Tęczowe Rodziny, Grupa Stonewall, Instytut Równości, Lambda Szczecin, Lambda Warszawa, Marsz Równości Gorzów Wielkopolski, Marsz Równości Koszalin, Marsz Równości Rzeszów, My, Rodzice, Olsztyński Marsz Równości, Prowincja Równości, Queerowy Maj, Równość.org.pl, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Stan Równości, Tęczowa Częstochowa, Tęczowy Białystok, Tolerado, Trans-Fuzja, Wolontariat Równości.
Tagi
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.