Wesprzyj KPH

Jak ze śmiercią zamordowanej córki trans aktywistki radzi sobie matka z Gruzji? Co zrobili rodzice osób LGBT, aby doprowadzić do równości małżeńskiej w Irlandii? Jak na wzrost akceptacji społecznej w Polsce może wpłynąć ojciec geja? Co oznacza być rodzicem osoby LGBT w Turcji? Na te i inne pytania odpowiedzą matki i ojcowie z 9 krajów Europy biorący udział w międzynarodowej konferencji „Rodzice osób LGBT – kropla drąży skałę”, która odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Dzień przed tegoroczną Paradą Równości blisko 30 rodziców z 9 krajów Europy przyjedzie do Warszawy, aby wziąć udział w konferencji „Rodzice osób LGBT – kropla drąż skałę”. Swoimi doświadczeniami związanymi z działalnością organizacji zrzeszających rodziców osób LGBT podzielą się matki i ojcowie z Gruzji, Irlandii, Litwy, Łotwy, Kirgistanu, Polski, Rosji, Ukrainy i Turcji. Swoją historię opowie matka zamordowanej, a następnie spalonej we własnym mieszkaniu trans aktywistki. Głos zabiorą matki z Irlandii, które aktywnie udzielały się w kampanii Vote Yes poprzedzającej zakończone sukcesem referendum w sprawie równości małżeńskiej. O aktywizmie rodziców w Polsce mówić będą absolwenci Akademii Zaangażowanego Rodzica tworzący grupę Rodzice przy KPH oraz wiceprezeska stowarzyszenia Akceptacja. Na temat tęczowych rodzin i wychowujących się w nich wnukach opowie przedstawicielka trójmiejskiego stowarzyszenia Tolerado. Ponadto w programie warsztaty, pokaz tureckiego filmu dokumentalnego „Moje dziecko” oraz wystąpienie eksperta z Open Society Foundation nt. homofobicznych ruchów religijnej prawicy w Europie Środkowo – Wschodniej.  Dzień po konferencji wszystkich rodziców będzie można spotkać na Paradzie Równości, gdzie wspólnie pojadą na platformie Kampanii Przeciw Homofobii.

Międzynarodowa konferencja „Rodzice osób LGBT – kropla drąży skałę” odbędzie się w Warszawie już po raz drugi. Pierwszy zjazd rodziców miał miejsce rok temu również w dzień poprzedzający Paradą Równości. Organizatorem konferencji jest Fundacja im. Róży Luksemburg w partnerstwie z Kampanią Przeciw Homofobii.

Pobierz PROGRAM KONFERENCJI

W konferencji udział wezmą rodzice reprezentujący następujące organizacje, grupy lub kraje: LGBT Georgia (Gruzja), Irlandia, In Corpore (Litwa), Mozaika (Łotwa), Kyrgyz Indigo (Kirgistan), Akceptacja (Polska), Kampania Przeciw Homofobii (Polska), Rodzice przy KPH (Polska), Tolerado (Polska), LISTAG (Turcja) oraz Tergo (Ukraina).

Patroni medialni konferencji: Radio Tok Fm, MetroGazeta WyborczaReplika, Queer.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?