Wesprzyj KPH

 

 Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz fundacja Transfuzja zaprasza na  bezpłatne warsztaty, które odbędą się 21 marca 2009 we Wrocławiu. Warsztaty transgenderowe są skierowane do organizacji, stowarzyszeń i instytucji, wolontariuszy oraz osób prywatnych.

Bezpłatne warsztaty transgenderowe 21 marca 2009

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz fundacja Transfuzja zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 21 marca 2009 we Wrocławiu. Warsztaty transgenderowe są skierowane do organizacji, stowarzyszeń i instytucji, wolontariuszy oraz osób prywatnych.

Informacje dot. warsztatu:

Celem warsztatów jest przekazanie rzetelnych informacji na temat życia i problemów osób transgenderowych, mieszkających w Polsce. W sposób przystępny przedstawione zostaną podstawowe fakty dotyczące transpłciowości i crossdressingu, będzie tez możliwość porozmawiania z osobami trans, które zostaną zaproszone na warsztaty.

Być może codziennie spotkamy się z transseksualistami lub transwestytami i nie jesteśmy tego świadomi. Jeśli się dowiadujemy, że ktoś jest trans – wiadomość ta wprawia nas w zakłopotanie. Nie wiemy, czym tak naprawdę jest transwestytyzm lub transseksualizm. Nie wiemy, jak się przy osobie transgenderowej zachować, w jakim rodzaju sie do niej zwracać, czy identyfikować transseksualistę z homoseksualistą, drag queen czy kimś, kto zagraża naszej tożsamości.

Osoby transgenderowe często spotykają się z brakiem zrozumienia także w teoretycznie przyjaznych środowiskach ludzi z grup LGBT lub NGO. Spotkanie to pozwoli obalić mity o transwestytyzmie i transseksualizmie, zapoznać się z realnymi osobami trans, które odpowiedzą na nasze pytania, w pełni dostrzec zjawisko trzeciej płci i bez uprzedzeń podchodzić do osób transpłciowych, które spotykamy w pracy lub życiu towarzyskim.

Data: 21 marca  2009, godz. 10.00 – 15.00.

Liczba miejsc: maksymalnie 12 osób.

Zgłoszenie: do 20.03 2009 na adres warsztat.kph.wroclaw@wp.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, wiek, e-mail, nr tel.

Zapewniamy poczęstunek dla uczestników warsztatu. Warsztat jest bezpłatny.

Osoba prowadząca: Bogusława Ilnicka – trenerka fundacji Transfuzja.
Liczba miejsc: 12.
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65 Wrocław
Start: 10.00.

Głównym zamierzeniem warsztatów jest podniesienie świadomości w kwestii transgender oraz promowanie równych szans dla wszystkich poprzez podejmowanie działań przeciw dyskryminacji.

Warsztaty są bezpłatne. Trwają ok. 5 godz.
Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu tymczasowego funduszu COC Haaglanden oraz Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?