Wesprzyj KPH

 

Warsztat antydyskryminacyjny metodą Teatru Opresji w Warszawie w najbilższy weekend 26/27 czerwca w ramach projektu Berlin-Yogyakarta.

Są jeszcze wolne miejsca.

 

 

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na warsztat METODĄ DRAMY poświęcony STEREOTYPOM, UPRZEDZENIOM I DYSKRYMINACJI.

Jeśli porusza Cię temat dyskryminacji, jeśli pragniesz jaśniej dostrzegać i nazywać mechanizmy wykluczania i opresji, jeśli chcesz sprawdzić, jak to jest dyskryminować i dla jakiej korzyści to robimy, lub poczuć na sobie dyskryminującą presję – zapraszamy na nasz warsztat! Przez dwa dni doświadczać i poddawać osobistej refleksji będziemy zjawiska takie jak stereotyp, uprzedzenie, dyskryminacja, prawa człowieka, homofobia, kulturowa tożsamość płciowa. Wszystkie te elementy odkrywać będziemy również we własnych postawach i  zachowaniach, jako że jak powiada przysłowie „Trudniej belkę we własnym dostrzec oku….”

Metodą naszej pracy będzie drama i Teatr Forum.
Drama jest obecnie uważana za jedną z najbardziej efektywnych metod edukacyjno-profilaktycznych. Wykorzystuje ona naturalną umiejętność człowieka do wchodzenia w role. Poprzez wchodzenie w wiele różnych ról mamy w dramie okazję obserwować i przeżywać nie tylko reakcje wypływające z naszych osobistych doświadczeń, lecz także te, które wynikają z roli. Mamy możliwość spojrzenia z dystansu i przeanalizowania sytuacji problemowych, nazwania emocji, które im towarzyszą, zrozumienia lepiej siebie i innych oraz trenowania nowych zachowań i umiejętności.
Drama tworzy sytuacje edukacyjne poprzez angażowanie uczestników na trzech poziomach:

    * fizycznym (zaangażowanie ruchu, ciała w trakcie improwizacji)
    * emocjonalnym (zaangażowanie emocji w trakcie wchodzenia w role)
    * intelektualnym (dyskusje i podsumowanie po improwizacjach)

Wielką zaletę tej metody stanowi całkowita odmienność od metod nauki, do których przywykliśmy oraz element zabawy i spontaniczności.Pierwszego dnia – poprzez szereg różnorodnych ćwiczeń – będziemy się stopniowo „rozgrzewać” i  przekonywać jak wiele potrafimy wyrazić połączonymi w grupie siłami, pod koniec warsztatu opowiemy słowem i gestem własną historię, której każdy będzie mógł poczuć się współautorem i uczestnikiem – w zbiorowym doświadczeniu własnej siły sprawczej. Warsztat będzie zawierał szansę na takie właśnie doświadczenie – na ile stanie się ono Twoim udziałem zależeć będzie w dużej mierze od Ciebie samej/samego.

Zapraszamy w dniach 26-27 CZERWCA w Warszawie w godz. 9 -17 oraz 10 – 18.

Udział w warsztacie prowadzonym w ramach projektu Berlin – Yogyakarta, ze wsparciem finansowym Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość jest wolny.

Zgłoszenia prosimy kierować na: kremin@kph.org.pl 

Prowadzący:

.  Agnieszka Chmielecka, trenerka Stowarzyszenia WIedza i Rozwój, prawniczka i kroatyska, współpracowniczka m.in. HFPCz

 

.  Katarzyna Remin, trenerka antydyskryminacyjna, tłumaczka, autorka wystawy KPH „Berlin-Yogyakarta”   

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?