Wesprzyj KPH

Warszawskie Dni Testowania na HIV

Projekt Test

18.12.2010

ul.Chmielna 4, IZIS

 

Szanowni Państwo,

Zwracamy się  do Państwa z prośbą o pomoc w  rozpowszechnieniu  informacji  o organizowanych  przez nas po raz  kolejny Warszawskich Dniach Testowania na HIV. Dzięki Państwa pomocy  w ubiegłym roku,  informacja  o możliwości  wykonania testu  bezpłatnie i anonimowo, połączona z poradnictwem okołotestowym  dotarła do bardzo wielu  osób, które nie pomyślałyby  o zrobieniu testu, gdyby nie wiadomość przeczytana w gazecie, usłyszana w radiu lub telewizji.   Liczba osób, które wykonały test w tych dniach była o kilkaset procent większa niż w codziennych godzinach otwarcia punktu. Mamy nadzieję ,że także tym razem wspólnie przyczynimy się do zachęcenia warszawiaków do wykonania testu.

W tym roku oprócz samego testowania stworzyliśmy całą kampanię społeczną – Projekt Test. Kampania rozpoczęła się 1 grudnia wernisażem na Skwerze – filia Fabryki Trzciny. Następnie 3 grudnia zorganizowaliśmy Noc Czerwonej Kokardy, a już następnego dnia (4.12) rozpoczęliśmy Warszawskie Dni Testowania, które trwać będą do końca grudnia. Wystawa przedstawia 37 fotografii warszawiaków – młodych, wykształconychi świadomych ludzi , którzy zgodzili się upublicznić swoje twarze na rzecz projektu.

Projekt Test jest inicjatywą obywatelską, z jednej strony zachęcającą do wzięcia udziału w badaniach na HIV i z drugiej mającą na celu obalenie stereotypu „mnie to nie dotyczy”. Głównym zadaniem kampanii jest pokazanie, że przeprowadzenie testów jest czymś naturalnym i trwa tyle co „wypicie kawy na Chmielnej”. Każda fotografia, którą będzie można obejrzeć podczas wystawy została opatrzona hasłem charakteryzującym testowanie – „anonimowo”, „szybko”, „bezpiecznie”, „za darmo”, „razem”, „dla Ciebie”, „dla mnie”.Projekt otrzymał Honorowy Patronat Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Partnerami kampanii są : EMMApak, Aktivist, Nowy Wspaniały Świat, Krytyka Polityczna, Radio ESKA, Studio 2×2 oraz Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny. Cały projekt jest akcją całkowicie charytatywną, wszystkie osoby zaangażowane w kreację projektu począwszy od fotografów, grafików, osób upubliczniających twarze, po koordynatorów projektu są wolontariuszami. Ponieważ Projekt Test jest kampanią całoroczną to już w czerwcu 2011 r. planujemy jest w jego ramach zorganizować Ogólnopolskie Dni Testowania

Społeczny Komitet ds.AIDS

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?