Wesprzyj KPH

Ma Pan szansę zostać zapamiętany jako pierwszy polski prezydent, który dostrzegł 2 miliony Polek i Polków LGBT i podjął działania zmierzające do poprawy jakości ich życia poprzez wprowadzenie związków partnerskich – pisze w walentynce do Prezydenta Andrzeja Dudy Kampania Przeciw Homofobii. W walentynki 14 lutego KPH wysłało prezydentowi walentynkę wraz ze zdjęciami osób, które w ten weekend wzięły udział w happeningu popierającym związki partnerskie.

WALENTYNKA DLA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY OD KPH

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

dzisiaj na całym świecie swoje święto obchodzą zakochani. Tradycja walentynek dotarła również do Polski.  Wokół czuć atmosferę miłości.  Ulice przemierzają wpatrzone w siebie pary trzymające się za ręce. Zdarza się, że ktoś skradnie komuś całusa. Tak, 14 luty to zdecydowanie święto miłości – dzień, w którym pozwalamy sobie na więcej czułości niż zazwyczaj. Ta data jest z pewnością ważna również i dla Pana, Panie Prezydencie – w końcu od ponad 20 lat jest Pan w związku małżeńskim.

Niestety nie wszystkie pary w Polsce mogą w sposób otwarty celebrować ten dzień. A przecież wśród osób zakochanych są również geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Te 2 miliony Polaków i Polek również w walentynki musi ukrywać swoją miłość. Trzymanie się za ręce, całus na ulicy – oni tego nie zrobią z obawy przed przemocą i agresją. A mogłoby być inaczej…

Ostatnio stwierdził Pan, że w polskiej polityce nie ma większości, która byłaby skłonna do wprowadzenia związków partnerskich lub równości małżeńskiej. Przyjęliśmy te słowa z wielkim smutkiem. Pan, nazywający siebie „prezydentem wszystkich Polaków” ignoruje potrzeby społeczeństwa powołując się na wolę politycznej większości? Dlatego 11 lutego zorganizowaliśmy w Warszawie happening „Popieram związki”, aby pokazać Panu jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce.

Na Placu Zamkowym, gdzie odbył się  happening, pojawiły się tłumy. Ale nie o liczbach chcemy mówić. Statystki, badania, tabele – tego już było dużo. Dzisiaj chcemy pokazać Panu twarze osób, które na związki partnerskie czekają i tych, którzy związki partnerskie popierają. Niech Pan spojrzy na tych zakochanych chłopców, niech Pan popatrzy w oczy tej starszej Pani, niech Pan przyjrzy się tej młodej mamie z dzieckiem. Oni wszyscy chcą zmiany –  oni chcą związków partnerskich w Polsce!

Panie Prezydencie, jesteśmy przekonani, że tak jak my, również i Pan uważa, że każda miłość zasługuje na szacunek. Dlatego apelujemy, aby pochylił się Pan nad tematem związków partnerskich. Ma Pan szansę zostać zapamiętany jako pierwszy polski prezydent, który dostrzegł 2 miliony Polek i Polków LGBT i podjął działania zmierzające do poprawy jakości ich życia poprzez wprowadzenie związków partnerskich w Polsce. Prosimy wykorzystać tę możliwość.

A tymczasem życzymy Panu, Panie Prezydencie i Pana małżonce wszystkiego najlepszego z okazji walentynek. Miłość w końcu zwycięży!

Z poważaniem,

Zespół Kampanii Przeciw Homofobii

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?