Wesprzyj KPH

W dniach 29-30 września w Opatiji w Chorwacji, zebrało się 17 aktywistów oraz dziennikarzy w ramach spotkania 'Fighting homo/transfobia in Sports’. Był to jeden z elementów projektu dedykowanego zwalczaniu homo- i transfobii w sporcie.Uczestnicy z 5 krajów Europy Wschodniej i Południowej (Polska, Ukraina, Serbia, Chorwacja i Słowenia) mieli możliwość podzielenia się użytecznymi praktykami mającymi na celu zwalczanie homofobii obecnej w sporcie, porozmawiania z działaczami sportu oraz przedstawicielami władz miejscowych.

Ponadto, uczestnicy stworzyli master-plan który pozwoli aktywistom z krajów uczestniczących przeprowadzić warsztaty, angażując w tym projekcie więcejdziennikarzy lokalnych.

W dniach 3-4 listopada KPH zorganizuje warsztaty dla dziennikarzy w Warszawie. W trakcie warszawskich warsztatów będzie również poruszana tematyka transfobii i homofobii w sporcie.

Następnie uczestnicy warsztatów będą mieli szansę wzięcia udziału w konkursie na najlepszy artykuł dotyczący omawianych zagadnień.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?