Wesprzyj KPH

Mój syn jest gejem – co mam zrobić? Jestem lesbijką – jak o tym powiedzieć rodzicom? Moja transpłciowa koleżanka jest wyśmiewana w szkole – jak reagować? Takie pytania słyszymy bardzo często. Stąd pomysł, aby ruszyć w Polskę i organizować edukacyjne akcje uliczne. Zaczynamy od Suwałk, gdzie spotkacie nas 19 sierpnia między 10:00 a 16:00 w Parku Marii Konopnickiej – mówi Magdalena Świder z KPH.

O czym będzie można dowiedzieć się podczas akcji KPH w Suwałkach?

– Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, jakie zostanie nam zadane. Oczywiście mamy przygotowanych kilka tematów. Chcemy podzielić się swoją wiedzą dotyczącą tego, jak poradzić sobie z informacją o homoseksualnej orientacji dziecka albo jak w bezpieczny sposób poinformować bliskich o swojej orientacji seksualnej. Powiemy również jak reagować na przemoc, która spotyka osoby homoseksualne i transpłciowe. Jednak przede wszystkim liczymy na pytania mieszkańców i mieszkanek Suwałk i  ich pytania. W końcu jedziemy tam dla nich – zapowiada Magdalena Świder z KPH.

W programie wydarzenia znalazł się również bezpłatny dyżur psychologiczny, co oznacza, że wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Suwałk będą mieli okazję odbyć darmową konsultację psychologiczną.

Jak znajdziecie zespół KPH? Naszym znakiem rozpoznawczym będą tęczowe flagi i jabłka, którymi częstowani będą przechodnie spacerujący po parku. Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o osobach LGBT zapraszamy w sobotę, 19 sierpnia między godziną 10:00 a 16:00 do Parku Marii Konopnickiej.

Edukacyjna akcja uliczna Kampanii Przeciw Homofobii, 19.08 (sobota), godz. 10:00 – 16:00, Park Marii Konopnickiej, Suwałki.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?