Wesprzyj KPH

Edukacja połączona z zabawą. Taką propozycję dla mieszkańców i mieszkanek Rzeszowa ma Kampania Przeciw Homofobii. W niedzielę, 1 października KPH rozbije swój tęczowy namiot na Rynku w centrum miasta. Początek o godzinie 10 rano, a w planie moc atrakcji.

Rzeszów to kolejne miasto, do którego zawita zespół Kampanii Przeciw Homofobii.  Co planują tym razem?

Atrakcji przygotowaliśmy wiele. Na najmłodszych będzie czekać wielkoformatowa kolorowanka. Młodzież będzie mogła własnoręcznie zrobić sobie przypinkę. Będziemy rozdawać darmowe gadżety i bezpłatne publikacje. W planie również konkurs wiedzy z nagrodami wymienia Magdalena Świder z KPH.

Akcja edukacyjna KPH to jednak przede wszystkim możliwość zadania pytań  dotyczących osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde pytanie. Oczywiście mamy przygotowanych kilka tematów. Chcemy podzielić się swoją wiedzą dotyczącą tego, jak poradzić sobie z informacją o homoseksualnej orientacji dziecka albo jak w bezpieczny sposób poinformować bliskich o swojej orientacji seksualnej. Powiemy również jak reagować na przemoc, która spotyka osoby homoseksualne i transpłciowe. Jednak przede wszystkim liczymy na mieszkańców i mieszkanki Rzeszowa oraz  ich pytania. W końcu jedziemy tam dla nich – mówi Świder.

Jak znajdziecie zespół KPH?

Naszym znakiem rozpoznawczym będą tęczowe flagi i roześmiane twarze osób ubranych w koszulki Kampanii Przeciw Homofobii  – zachęca do udziału w akcji Cecylia Jakubczak z KPH.

Edukacyjna akcja uliczna Kampanii Przeciw Homofobii, 1 października (niedziela), godz. 10:00 – 15:00, Rynek w Rzeszowie.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?